P0

Miestas, Svarbu

Populiariame Klaipėdos dviračių take – problemos dėl kioskų (2)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-11-07


Į Šiauriniame rage esančią Senąją perkėlą važiuojantys dviratininkai prašo iš jų tako pašalinti kliūtis – greta stovinčius prekeivių kioskus. Jie dviratininkams taip kliudo, jog net samprotauta, kad reikėtų dviračių ir pėsčiųjų takus šioje Dangės pakrantėje sukeisti vietomis.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Šią problemą į dienos šviesą iškėlė Lietuvos dviratininkų bendrijos tarybos narys Saulius Ružinskas, o ją nagrinėjo Saugaus eismo komisija.

Anot S. Ružinsko, dviračių takas nuo Pilies gatvės iki Senosios perkėlos patenka į visas europines trasas.

„Ką tik gavau duomenis iš „Smiltynės perkėlos“, jog šiemet per penkis mėnesius keltais į Smiltynę perkelta 250 tūkst. dviratininkų. Vadinasi, pusė jų važiavo tuo dviračių taku į Senąją perkėlą. Tai reiškia, kad šiuo taku per dieną pravažiuoja 1600 dviratininkų“, – dviračių tako reikšmę nupasakojo S. Ružinskas.

Anot jo, šis dviračių takas yra pakankamai platus, tačiau problema ta, jog prekybos kioskai yra per arti jo, todėl kioskų klientai yra priversti stovėti ant dviračių tako ir trukdo dviratininkams. Kita problema – kliūtys dviratininkams, kurios atsiranda todėl, jog per dviračių taką permesti kioskų elektros kabeliai.

„Kai kurie kioskų langai, kai yra atidaryti, būna tokiame lygyje, kokiame yra dviratininko galva. Tad skaudžių nelaimių tikrai galime sulaukti“, – tvirtino S. Ružinskas.

Eismo saugumo komisijoje Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis teigė, jog su kioskų savininkais bus bandoma susitarti, kad šie savo statinius patraukti 2-3 metrais toliau nuo dviračių tako.

„Dėl kitos problemos – nežinau, ar galime įpareigoti prekybininkus pakišti laidus po trinkelėmis. Taip pat buvo svarstoma, jog gal vertėtų sukeisti vietomis dviračių ir pėsčiųjų srautą, kad dviratininkai būtų arčiau Danės upės, tada jiems kioskai nebetrukdytų, bet nežinau, ar šitas variantas yra priimtinas“, – kalbėjo A. Dobranskis.

S. Ružinskas tvirtino, jog sukeisti srautų vietomis tikrai nereikėtų, nes žmonių įpročiai, kur ir kaip vaikščioti, jau yra susiformavę, be to, eiti palei Dangę yra maloniau, gražiau.

„Jei sukeisime vietomis, tuomet kils daugybė konfliktų tarp dviratininkų ir pėsčiųjų, nes bus nemažai pasiklydusių ne savo take“, teigė S. Ružinskas.

Saugaus eismo komisijos pirmininkas, Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis konstatavo, jog su kioskų savininkais tikrai bus pasikalbėta, kad jie pasitrauktų.

„Bandysime tartis, kad elektros įvadai būtų po žeme. Juk pasirašome sutartis, tad jose galime nusimatyti tokią sąlygą“, – svarstė G. Neniškis.


  2020-11-07

  2 komentarai “Populiariame Klaipėdos dviračių take – problemos dėl kioskų”

  1. Tiesą sakant, kioskų toje vietoje apskritai neturėtų būti. Patraukimas 2m nieko nespręs. Begalviai valdininkai.

  2. Savavališkai užstatė taką be projekto be supratimo nekompetetingi darbuotojai bandys tartis aišku kad nepavyks nes atrodo neįgalūs

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt