P0

Kultūra

Beethovenas prie Baltijos – virtualiai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-09


Šiemet minimos Ludwigo van Beethoven 250-osios gimimo metinės bei Baltijos valstybių atkūrimo 30-mečiai įkvėpė menininkus sukurti programą „Beethovenas prie Baltijos“ ir šalia klasikinės muzikos genijaus įtraukti žymių kompozitorių iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos kūrinius.

Juos šį trečiadienį Klaipėdoje pristatys smuikininkė Dalia Dėdinskaitė, violončelininkas Glebas Pyšniakas ir pianistė Simona Zajančauskaitė.

Į programą šalia Beethoveno fortepijoninio trio D-dur (beje, turinčio intriguojančią paantraštę „Vaiduoklis“) jie įtraukė Baltijos šalių autorių Pēterio Vasko, Arvo Pärto ir Anatolijaus Šenderovo kūrybą – tarsi muzikinę refleksiją.

D. Dėdinskaitė ir G. Pyšniakas anksčiau grojo Klaipėdos kameriniame orkestre, o šiuo metu dirba Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje: Glebas griežia Čiurlionio kvartete, o Dalia neseniai pradėjo eiti Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncertmeisterio pareigas. Ji yra viena ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos smuikininkių, koncertuoja daugelyje Europos valstybių, JAV ir Naujojoje Zelandijoje, griežia solo su simfoniniais ir kameriniais orkestrais. G. Pyšniakas groja garsiausiose pasaulio salėse, pasirodo solo su įvairiausiais orkestrais.

S. Zajančauskaitė aktyviai koncertuoja kaip solistė ir įvairių kamerinių ansamblių sudėtyje. Ji yra pasirodžiusi Rusijoje, Estijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Šveicarijoje ir Austrijoje. Simona inicijavo keletą tarptautinių kamerinės muzikos projektų.

Lapkričio 11 dieną, trečiadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje be publikos vyksiantis koncertas „Beethovenas prie Baltijos“ bus gyvai transliuojamas Klaipėdos koncertų salės Facebook platformoje.


  Kultūros straipsnių vidus

  2020-11-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt