P0

Miestas

Klaipėdoje – dar dvi naujos vaikų žaidimo aikštelės

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-09


Klaipėdos miesto savivaldybė pranešė, kad jos užsakymu įrengtos dvi naujos vaikų žaidimo aikštelės daugiabučių Šiaulių g. 13 ir Kalnupės g. 13 kiemuose.

Teigiama, kad aikštelės, kuriose yra įvairaus amžiaus vaikams skirtos žaidimų erdvės, atitinka visus saugumo standartus.

Kiekvienoje 200 kv. m ploto aikštelėje yra įrengta po vieną daugiafunkcinį veiklos bokštą, po vieną sūpynę „gandro lizdas“, taip pat yra įrenginiai, skirti vaikams su judėjimo negalia – suktukas ir įrenginys „mašina“, namelis, laipynė, guminiai pusrutuliai ir kubai, taip pat įrengti mažosios
architektūros elementai: suoliukai, šiukšliadėžės ir stendai.

Šios vaikų žaidimų aikštelės įrengtos pagal Klaipėdos miesto savivaldybės nuo 2018 m. įgyvendinamą veiksmų planą. Pagal jį kasmet įrengiamos 3-5 vaikų žaidimo aikštelės ir atnaujinamos 5 sporto aikštelės daugiabučių kvartaluose. Nuo 2018 m. Klaipėdos mieste jau yra įrengta 10 vaikų žaidimo aikštelių, atnaujinta 16 sporto aikštelių daugiabučių namų kiemuose.

Teigiama, kad parenkant vietas vaikų žaidimo aikštelėms įrengti siekiama, kad jų būtų kiekvienoje uostamiesčio seniūnaitijoje. Eą atsižvelgiama į gyventojų, seniūnaičių ar daugiabučių namų administratorių prašymus, taip pat išnagrinėjami teritorijos detalieji planai, inžinerinių tinklų išdėstymas bei esamas žaliasis plotas.

Vadovaujantis galiojančiais teisės aktais dėl saugumo reikalavimų vaikų žaidimo aikštelė negali būti arčiau kaip 10 m nuo gatvių, automobilių stovėjimo aikštelių, elektros tinklo įrenginių.

Naujos aikštelės įrengiamos ir įgyvendinant viešųjų erdvių rekonstrukcijos projektus. Rumpiškės gyvenamųjų namų kvartalo teritorijoje jau netrukus bus įrengta ketvirta nauja vaikų žaidimo aikštelė ir viena sporto aikštelė, taip pat – sportui skirti treniruokliai. Nauja daugiau nei 300 kv. m ploto vaikų žaidimo aikštelė įrengta ir Ąžuolyno giraitės teritorijoje. Netrukus vaikų žaidimo aikštelė – laipynės – bus įrengta ir viešosios erdvės sutvarkymo projekte prie buvusio kino teatro „Vaidila“.

Šiemet iš esmės atnaujinta ir vaikų žaidimo aikštelė Poilsio parke.


  2020-11-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt