P0

Uostas ir jūra

„Offshore Klaipėda“ renginio akiratyje – jūrinės vėjo energetikos plėtra

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-09


Ruošiantis Baltijos jūroje statyti maždaug 700 megavatų vėjo jėgainių parką, į kurį būtų investuojama daugiau nei milijardas eurų, Klaipėdoje bus rengiama diskusija apie šio projekto atveriamas galimybes – lapkričio 11 d. vyksiančio nuotolinio renginio „Offshore Klaipėda” metu aktualia informacija dalinsis pranešėjai iš Lietuvos bei užsienio.

pxhere.com

Tikimasi, kad planuojama vėjo jėgainių jūroje statyba suteiktų postūmį Klaipėdos uoste kurti šiai infrastruktūrai reikalingos priežiūros bazę, identifikuoti naujas verslo nišas, susijusias su jėgainėms reikalingų komponentų surinkimu ar net gamyba, logistika, technine priežiūra. Manoma, kad vėjo jėgainių parkas sukurs apie 1 400 tiesioginių ir šalutinių darbo vietų.

Vėjo energetikos Baltijos jūroje plėtrą įvairiais rakursais apžvelgsiantį renginį „Offshore Klaipėda“ organizuoja šiemet įsteigtas Lietuvos jūrinis klasteris bei jo koordinatorius Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP). Renginio partnerėmis tapo su jūrinės industrijos atstovais glaudžiai bendradarbiaujanti organizacija „Shipping & Offshore Network” Norvegijoje, „Maritime Development Center“ Danijoje bei Danijos ambasada Lietuvoje.

Nuotolinį renginį atidarys energetikos viceministro Ryčio Kėvelaičio pranešimas, iš Lietuvos perspektyvos apžvelgsiantis jūrinės vėjo energetikos rinką ir pateiksiantis išsamesnės informacijos apie planuojamą investuotojo aukcioną. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto žingsnius ruošiantis ambicingam projektui pristatys jo vadovas Algis Latakas.

Technologinius pajėgumus ir galimybes vėjo energetikos industrijoje naudojamų konstrukcijų gamyboje bei teikiant techninio aptarnavimo paslaugas apžvelgs Vakarų laivų gamyklos grupės įmonė „Vakarų konstrukcijos“, Klaipėdos universiteto mokslinį potencialą – Jūros tyrimų instituto atstovai.

Pranešėjų gretose – ir tarptautiniai klasterio partneriai „Emerson“, „Schneider Electric“, besispecializuojantys automatizacijos bei skaitmenizacijos sprendimų srityse.

„Aker Offshore Wind“ pranešimas suteiks žinių apie plūduriuojančių vėjo jėgainių parkų vystymą Norvegijoje bei kitose pasaulio šalyse. Kompanijų „Lautec“, „DNV GL“ atstovai aptars technologinius vėjo energetikos projektų vystymo aspektus, pasidalins savo praktine patirtimi. Taip pat bus pristatomos ir finansavimo Baltijos jūroje vystomiems projektams galimybės.

Baigiamuosius virtualaus renginio akcentus padės sudėlioti Lietuvos vėjo elektrinių asociacijai vadovaujantis Aistis Radavičius.

„Pandemijos nulemta situacija padiktavo nuotolinį renginio formatą, tačiau suteikė ir dar daugiau tarptautiškumo – užsiregistravo dalyviai ne tik iš Lietuvos bei Skandinavijos, bet taip pat iš Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Italijos, Lenkijos, Nyderlandų, netgi JAV ir Liuksemburgo. Tikimės, jog ekspertų pranešimai ne tik atsakys į skirtingų industrijų atstovams aktualius klausimus, bet ir paskatins veikti. Itin svarbu užtikrinti, kad plėtojant jūrinę vėjo energetiką būtų pasitelkiamas vietos įmonių potencialas. Pačiai Klaipėdai ir čia veikiančiam verslui renginys turėtų padėti aiškiau įvertinti savo turimus resursus, kompetencijas, technologinį potencialą bei perspektyvas stovint ant labai reikšmingo projekto vystymo slenksčio“, – pranešime cituojamas KMTP plėtros vadovas Andrius Sutnikas.

Nuotolinį „Offshore Klaipėda“ renginį Europoje ir už jos ribų stebės per 150 dalyvių, atstovaujančių skirtingiems verslo sektoriams, o taip pat viešosioms organizacijoms.  Užsiregistruoti dar galima čia.

Išsami renginio programa www.kmtp.lt


  2020-11-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt