Miestas, Svarbu

Šv. Jono bažnyčios atkūrimas: prasideda konsultacijos su projektuotojais (3)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-11-09


Nors atkuriama šv. Jono bažnyčia yra ypatingas statinys, kurio projektui privaloma surengti architektūrinį konkursą, jo organizuoti neketinama, nes projektuoti statinį reikia kuo greičiau.

Paaiškėjo, jog rasti šv. Jono bažnyčios pamatai yra gana prastos būklės. Virginijos Spurytės nuotr.

Miesto plėtros ir strateginio planavimo komitetas pirmadienį pritarė, jog šv. Jono bažnyčios atkūrimas vyktų be architektūrinio konkurso. Savo sprendimą dar turi pareikšti ir miesto taryba.

Prievolę organizuoti architektūrinius konkursus numato Architektūros įstatymas, atitinkamą tvarką yra patvirtinusi ir Klaipėdos miesto taryba. Architektūriniai konkursai privalomi visiems ypatingiems statiniams, tačiau išimtis taikoma, jei planuojamas pastatas turi socialinę, kultūrinę ir ekonominę naudą.

„Seimas šv. Jono bažnyčią yra pripažinęs valstybei svarbiu kultūriniu objektu, todėl ir prašome jai netaikyti architektūrinio konkurso organizavimo nuostatų. Be to, atliekant bažnyčios archeologiją, paaiškėjo, kad pamatai yra gana blogos būklės, todėl jau dabar reikia konsultuotis su projektuotojais, ieškoti sprendinių“, – teigė Klaipėdos savivaldybės administracijos vyriausiasis patarėjas Ričardas Zulcas.

Anot jo, dar viena priežastis nerengti architektūrinio konkurso yra ta, kad bažnyčia bus atkuriama etapais, o ne visa iškart.

„Turime gana brangų objektą, jo vertė yra apie 16 mln. eurų. Ir jo įgyvendinimas yra sunkiai įsivaizduojamas, nes lėšų dar nesurinkta tiek, kad užtektų ir projektavimui, ir statybai. Todėl bažnyčios atkūrimą siūlome skaidyti į keturis etapus – bokštas, bažnyčia, jos interjeras bei aplinkos sutvarkymas“, – aiškino R. Zulcas.

Komiteto narys Vidmantas Dambrauskas tvirtino, jog sumanymui atsisakyti architektūrinio konkurso pritars tik tuomet, kai „išgirs garantiją, kad bažnyčia bus atstatoma griežtai laikantis rastų brėžinių ir ji bus tokia, kokia buvusi, be kažkokių naujadarų, kūrybinių minčių“.

„Bažnyčia tikrai atkuriama pagal Vokietijoje rastus jos brėžinius ir parengtus projektinius pasiūlymus. Ji yra atkuriama tokia, kokia buvo iki karo“, – patikino R. Zulcas.


  2020-11-09

  3 komentarai “Šv. Jono bažnyčios atkūrimas: prasideda konsultacijos su projektuotojais”

  1. AvatarDM (IP: 78.62.147.142)

   Super projektas !!! Laukiu nesulaukiu !!!

  2. AvatarSvarbu (IP: 86.100.107.136)

   Svarbu parinkti projektuotoją be architektūrinio konkurso

  3. AvatarTomas M. (IP: 78.60.159.74)

   Svarbiausia, kad būtų atkurtos smulkios eksterjero deatės nepaprastinant išvaizdos.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt