P0

Regionas

Už neteisėtą atsikratymą padangomis – baudos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-09


Tarp Aplinkos apsaugos departamento ir neteisėtai Klaipėdos rajone padangų atliekomis atsikračiusio asmens prasidėję teismo procesai baigėsi aplinkosaugininkų pergale. Pažeidėjui teks sumokėti baudą ir padangas perduoti atliekų tvarkytojui.

Aplinkos apsaugos departamentas ragina pastebėjus aplinką teršiančius asmenis informuoti telefonu 8 5 273 2995 arba 112. Martyno Vainoriaus nuotr.

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdyba informuoja, kad dar šių metų vasarį pagal gautą pranešimą pareigūnai sulaikė asmenį, į
svetimą sklypą atvežusį ir išvertusį krūvą naudotų padangų. Už tai jam buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir paskirta 2300 kurią bauda, kurią pažeidėjas ginčijo teisme vis keisdamas parodymus.

Praėjusią savaitę Klaipėdos apygardos teismas neskundžiama nutartimi šį asmenį pripažino kaltu. Todėl jam nepavyks išsisukti nuo baudos ir teks sutvarkyti sklypą – padangas perduoti atliekų tvarkytojui.

Paaiškinime asmuo buvo nurodęs, kad padangas atvežė iš autoserviso, esančio Klaipėdos mieste. Gavę šią informaciją, Klaipėdos miesto aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai nedelsdami atliko nurodyto autoserviso neplaninį patikrinimą. Paaiškėjo, kad servisas neturi jokių padangų atliekų perdavimą pagrindžiančių dokumentų, neveda atliekų susidarymo apskaitos ir neteikia atliekų susidarymo ataskaitų.

Įmonės vadovas nurodė, kad naudotas padangas pardavė fiziniam asmeniui, neturinčiam teisės surinkti, vežti ar apdoroti atliekas. Todėl ir autoservisas turės apmokėti baudas už administracinius nusižengimus (nuo 5000 iki 8000 eurų).

Aplinkos apsaugos departamentas ragina pastebėjus aplinką teršiančius asmenis informuoti telefonu 8 5 273 2995 arba 112.


  2020-11-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt