P0

Koronavirusas, Svarbu

Klaipėda prašys kariškių pagalbos gydyti COVID-19 liga sergančius pacientus (13)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-11-10


Klaipėdos ligoninėse vietų guldyti COVID-19 liga sergančius pacientus dar yra, bet jų sparčiai mažėja, todėl bus ieškoma būdų, kaip ir kur guldyti koronavirusu užsikrėtusius pacientus, kuriems reikia stacionaraus gydymo.

Klaipėdos ligoninėse šiuo metu gydoma apie 150 koronavirusu sergančių pacientų. V. Balkūno nuotr.

Žiniasklaida antradienį paskelbė, jog Klaipėdos universitetinėje ligoninėje šiuo metu gydomi 119 COVID-19 liga sergančių pacientų, tad užimtos jau beveik visos vietos. Infekuoti pacientai jau nukreipiami ir į Respublikinę Klaipėdos ligoninę. Joje galima paguldyti 25 koronavirusu užsikrėtusius ligonius, o jau gydomi 22. „Kovidinių“ pacientų yra ir Klaipėdos jūrininkų ligoninėje.

Todėl antradienį vykusiame miesto valdžios ir sveikatos priežiūros įstaigų vadovų pasitarime sutarta įpareigoti Klaipėdos savivaldybės administraciją ieškoti papildomų galimybių ir resursų, kaip gydyti „kovidinius“ pacientus, kuriuos būtina hospitalizuoti.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis tvirtino, jog realiausias scenarijus yra prie ligoninių statyti laikinas kareiviškas palapines.

„Vilnius skelbiasi, jog lyg laikiną ligoninę įkurs „Litexpo“ parodų rūmuose, bet tai gana utopinė mintis. Gal kažkam atrodo, kad mes tokią laikiną ligoninę galėtume įkurti Klaipėdos arenoje, bet tai sunkiai įsivaizduojama. Lovas galime pastatyti, o iš kur gausime deguonį, kitą įrangą, personalą? Todėl logiška būtų prie ligoninių statyti kareiviškas palapines, kad jose paguldytus pacientus galėtų prižiūrėti ligoninių personalas“, – kalbėjo G. Neniškis.

Anot jo, ketvirtadienį vyks Klaipėdos operacijų štabo pasitarimas, į kurį bus kviečiami ir Lietuvos kariuomenės atstovai.

„Pasikalbėsime, pasitarsime ir tikimės, kad rasime sprendimų. Galima pasidžiaugti, jog naujų susirgimų kreivė Klaipėdoje pastarosiomis dienomis leidžiasi žemyn, bet reikia būti viskam pasiruošus“, – konstatavo G. Neniškis.


  2020-11-10

  13 komentarai “Klaipėda prašys kariškių pagalbos gydyti COVID-19 liga sergančius pacientus”

  1. AvatarEdita (IP: 90.131.36.47)

   Bet universitetine ligonine labai didele, negi tikrai nera vietu, kad reikes palapinese gydyti?? Gal nepakankamai pasitelkami rajonai?? Ar nenori stabdyti kai kuriu planiniu skyriu??

  2. AvatarErtufjvd (IP: 90.131.37.19)

   Penis tau i sikna fasistine parsidavele Lietuvos.busi nušauta anksciau ar veliau uz genocidinius straipsnius

  3. AvatarAnonimas (IP: 78.58.48.16)

   Kad Neniškis gudrus, ne naujiena. Gali sugalvoti dar ne tokių”bajeriukų”. Gali….

  4. AvatarKritikams (IP: 78.57.193.166)

   Kiek buvo prašyta gyventojų saugotis, neignoruoti taisyklių,nešioti kaukes. Niekam buvo neįdomu. Reikėjo švęsti…. Dabar gelbėkite. Sugalvokite, gudročiai, kaip gelbėti prieš kritikuojant. Eikit savanoriauti, trūksta laisvų rankų ligoniams prižiūrėti. Pasitvirtina situacija,kad tiek kurie labiausiai rėkė,kad kaukės -nesąmonė.dabar labausiai rėkia netilpę į ligoninę.

   • AvatarRasa (IP: 78.57.245.154)

    Visiškai pritariu, jog tie, kurie yra persirgę ir turi imunitetą, turėtų būti pilietiški ir eiti savanoriauti.

  5. AvatarKlaipeda (IP: 83.189.31.32)

   Visi greiti kritikuoti. Siūlikite tobulus variantus tiems valdžios atstovams, kurie visame pasaulyje “neišmanėliai”. Tada ir kritikuoti nereikės. O visus skeptikus ir kritikus labai savanorystė nemokamai gydo ekstremaliuose situacijose.

  6. AvatarT (IP: 86.100.133.193)

   Turėjo nuo gegužės mėn pasiruošti. Rezultatai ant akių, apgailėtini veikėjai. Kai Janušoniai, Grubliauskai, Neniskiai diriguoja miestui, nieko gero nelauk.

  7. AvatarP (IP: 88.118.165.107)

   O tai orams atvėsus, ligoniai irgi palapinėse, lauke gulės? Su “buržuikom” šildysit palapinę?

  8. AvatarNeniškiui ir Co (IP: 82.140.177.39)

   Taip taip ir toliau pirmyn į darželius, mokyklas, prekybcentrius…palapinių nebeužteks…

   • AvatarAnonimas (IP: 86.100.135.137)

    Viską uždaryti ,nes dabar darželiai pilni vaikų ,mokyklos dirba ,parduotuvės dirba – koks čia karantinas

  9. AvatarStepas (IP: 90.131.34.125)

   Ponas Neniskis ilgai vadovavo kkt.tai buvo reto proto bokstas.Jo pavaduotojas matyt praejo jo mokykla.Klausimas.kada atitversite autobusu vairuotojus nuo bacilu?Vilnius atitvertas nuo pavasario iki siol Kaunas atitvere daugiau nei pries menesi Siauliai taip pat.Klaipeda ne.nes valdo proto bokstai,jiems nusispjaut i vairuotojo ir jo seimos sveikata

  10. AvatarFaktas (IP: 86.100.126.143)

   Gudrus Neniškis, jeigu neužteks deguonies išpjaus palapinėje skylę ir štai …deguonis …šaunuolis šmaikštuolis Neniškis…daug tokių gudruočių sėdi savivaldybėje

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt