P0

Svarbu, Švietimas

Universitetui niekaip nesiseka parduoti nereikalingų pastatų (atnaujinta) (5)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-11-10


Net ir antrą kartą sumažintos pradinės kainos nepadėjo Klaipėdos universitetui parduoti tris nebenaudojamus objektus. Eilinis aukštosios mokyklos surengtas aukcionas ir vėl neįvyko – nebuvo nė vieno užsiregistravusio į aukcionus.

Už buvusį Socialinių mokslo fakulteto pastatų kompleksą Minijos g. 153 (du 1984 m. pastatytus statinius, kurių bendras plotas siekia daugiau nei 5500 kv. m), universitetas norėjo gauti mažiausiai 1,7388 mln. eurų. Paskutiniame prieš tai rengtame nesėkmingame aukcione komplekso kaina siekė 1,932 mln. eurų.

Buvęs Socialinių mokslų fakultetas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Malūnininkų g. bendrabutis su garažu šį kartą buvo nupigintas nuo 1,505 mln. iki 1,3545 mln. eurų.

Švietimo vidus

O už buvusį Tęstinių studijų instituto pastatą Sportininkų gatvėje, kuriame miesto savivaldybė svarstė įkurti Jūrų kadetų mokyklą, dabar buvo tikimasi gauti mažiausiai 1,9143 mln. eurų (paskutinė pradinė kaina buvo 2,127 mln. eurų).

Pirmuosiuose aukcionuose Socialinių mokslo fakulteto pastatų kompleksas buvo pardavinėjamas už 2,5 mln. Eur, bendrabutis – už 1,8 mln. Eur, o pastatas Sportininkų gatvėje – 2,4 mln. Eur.

ATNAUJINTA. Klaipėdos universiteto infrastruktūros ir plėtros prorektorius dr. Benediktas Petrauskas teigia, jog kitas aukcionas bus organizuojamas lapkričio 27 dieną su ta pačia kaina, nes tai nustato galiojantys teisės aktai.

Jeigu ir numatomas aukcionas neįvyktų – speciali komisija turės priimti sprendimą, ką daryti toliau. Viena iš galimybių – mažinti kainą, bet galimi ir kiti sprendimai.

Anot prorektoriaus, domimasi visais parduodamais objektais, tad tikimasi sėkmės.


  2020-11-10

  5 komentarai “Universitetui niekaip nesiseka parduoti nereikalingų pastatų (atnaujinta)”

  1. Avataršis turtas (IP: 86.100.161.157)

   turėjo atitekti MIESTUI ir ten miestas būtų galėjęs taip reikalingą mokyklą įsteigti , žinoma kiek aptvarkę patalpas, bet susigrobė KU ir dabar bando ale pralobti.

   • Avatarklp (IP: 88.118.200.67)

    Pietinėje miesto dalyje ir Sportininkose naujų mokyklų NEREIKIA. Naujų mokyklų reikia ten, kur statosi nauji rajonai, tai yra – Paupiuose ir prie ligoninių.

   • Avatarezys (IP: 86.100.122.112)

    Ir kodel universiteto turtas turetu atitekti miestui? Gal ir jusu bustas taip pat galetu miestui atitekti, butu galima panaudoti socialiai remtiniems zmonems apgyvendinti 😉

  2. AvatarLupikautojai (IP: 90.131.47.43)

   Niekaip nepavyksta praturtėti iš veltui gauto valstybės turto? Gal 3 kartas nemeluos?

   • Avatarezys (IP: 86.100.122.112)

    na taip, is biudzeto finansuojama organizacija “praturtes” is valstybes turto 😀

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt