P0

Kultūra

Žemynos ir DONIO kviečia klausytis iš namų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-10


Penktadienį, lapkričio 13 d., 18 val. Klaipėdos etnokultūros centras kviečia stebėti tiesioginę Žemynos Trinkūnaitės ir Donato Bielkausko (DONIO) koncerto transliaciją.

Renginys vyks nuotoliniu būdu, jį nemokamai stebėti bus galima ,,Facebook“ paskyroje @etnocentras.lt (shorturl.at/eijRV).

Organizatorių nuotr.

Kūrybinis Ž. Trinkūnaitės ir D. Bielkausko dialogas užsimezgė 2016 metais. Pirmieji studijinių įrašų bandymai ir bendri koncertai parodė, kad eksperimentinė akustika ir kanklių muzikos paralelės plėtojasi etnominimalizmo kryptimi, klausytojus įtraukdamos į žaižaruojančią jausminių meditacijų pynę.

Žemyna kankliuoja nuo 12 metų, ketverius metus lankė koncertinių kanklių klasę Balio Dvariono muzikos mokykloje, tačiau prie tradicinių kanklių apsistojo tik išbandžiusi E. Vyčino gamintas kankles. Muzikos instrumentas puikiai skambėjo, atlikėja pradėjo eksperimentuoti, plėsti tradicinių kanklių galimybes. Žemyna ilgą laiką sąmoningai vengė muzikavimo su kitais instrumentais, kurie kaip ir balsas užgoždavo kankles. Nutarusi savo balsą „atiduoti“ kanklėms, atlikėja parodo, jog nepelnytai iš didžiosios scenos išstumtam instrumentui puikiai tinka šis vaidmuo.

Donatas – postfolkloro muzikos atlikėjas bei kūrėjas, itin savitai derinantis senąjį baltišką folklorą ir šiuolaikinės muzikos aranžuotes. Donato muzika gili, subtiliai išlaikyto ir didingo skambesio. Kūrėjas pasižymi polinkiu eksperimentuoti, klausytojus yra stebinęs pirmykščio „ambient“ garso albumais „Baltos Juodos Klajos“ (2002), „Švilpiai“ (2003), „Vacuum“ (2004), konceptualiais avangardiniais projektais „D.N.S.“ ir „Wejdas“, bendradarbiavimu su apeiginio folkloro grupe „Kūlgrinda“ („Sotvaras“, 2003). Iškiliausiu Donio darbu tapo karinio-istorinio folkloro motyvais paremtas albumas „Bite lingo“ (2006), įrašytas su klaipėdiečių ansambliu „Kuršių ainiai“ ir dainininke Rasa Serra. 2007-ais metais pasirodė įsivaizduojamą Antikos dvasią perteikiantis CD „Alexandreia“, o 2010-asiais karinės-istorinės tematikos tęsinys – CD „Kas tave šaukia…“.

Bendras atlikėjų koncertas yra vienas iš projekto „Etnoreidas“ renginių. Projektas ,,Etnoreidas“ – įvairių etnokultūrinių renginių ciklas, pristatantis autentiško ir modernaus folkloro projektus, įdomius naujus atlikėjus, kūrybiškas idėjas, iniciatyvas ar kitas etnoraiškas. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


  Kultūros straipsnių vidus

  2020-11-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt