Auga elektromobilių pardavimai

Transportas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2020-11-12

Nors bendras Lietuvos naujų lengvųjų automobilių rinkos augimas sustojo, elektra varomų automobilių registracija spalio mėnesį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų mėnesiu, išaugo beveik tris kartus. Panašus buvo ir metinis dešimties mėnesių augimas, skelbia Aplinkos apsaugos institutas.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Regitros“ duomenimis, per šių metų spalį mūsų šalyje buvo registruoti 38 nauji M1 klasės lengvieji elektromobiliai, kai pernai spalį – 13 automobilių, kurių galios šaltinis yra tik elektra.

Iš viso per sausį-spalį Lietuvoje registruoti 366 nauji pilnai elektra įkraunami automobiliai (2,8 karto daugiau nei pernai tuo pat metu). Net 48,9 proc. elektromobilių rinkos atiteko „Volkswagen“ „e-up!”, e-Golf“ ir rugsėjo mėnesį pristatytam elektromobiliui „ID.3“.

„Volkswagen“ prekės ženklo vadovas Baltijos šalims Justo Nekrošiaus teigimu, elektromobilio „ID.3“ pardavimas Lietuvoje tik įsibėgėja ir automobilių pardavimo salonai kasdien sulaukia didelio klientų ir specialistų susidomėjimo. Žiniasklaidai skirti automobiliai bandymams užrezervuoti net iki 2021 metų sausio pabaigos.

„Spalio 23 dieną pradėjome prekybą ir įprastais „ID.3“ elektromobiliais, kurių kaina su 45 kWh baterija prasideda nuo 32 990 eurų. Įsigaliojus elektromobilių paramai ir juridiniams asmenims, planuojame „ID.3“ pardavimų augimą Lietuvoje skaičiuoti ne vienetais, o dešimtimis“, –pranešime spaudai komentuoja „Volkswagen“ prekės ženklo vadovas Baltijos šalims.

Bendrovės „Autotyrimai“ duomenimis, pagal naujų elektromobilių Lietuvoje registraciją 2020 metų sausio-spalio mėn. pirmoji vieta atiteko „Volkswagen e-up!” (parduoti 158 elektromobiliai), antroji vieta – „Hyundai Kona“ (30 vnt.), trečioji vieta – „Porsche Taycan“ (25 vnt.). Pirmajame dešimtuke toliau rikiavosi „Nissan Leaf“ ir „Renault Zoe“ (po 24 vnt.), „Volkswagen ID.3“ ir „Peugeot 208“ (po 14 vnt.), „Jaguar I-Pace“ (11 vnt.), „Audi e-tron“ (10 vnt.) ir „Tesla Model“ (8 vnt.).

Šių metų spalio pabaigoje iš viso Lietuvoje buvo įregistruoti 2 274 lengvieji tik elektra varomi automobiliai, rodo „Regitros“ duomenys.

Bendra Lietuvos naujų lengvųjų automobilių (M1) pardavimo rinka, preliminariais „AutoTyrimų“ duomenimis, šių metų spalį, palyginti su 2019-ųjų spaliu, smuko 16,2 proc., iki 3 435 automobilių.

Per 2020 metų sausį-spalį mūsų šalyje iš viso buvo įregistruoti 34 307 nauji lengvieji automobiliai – 19,5 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu (42 625 vnt.)

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Transportas

KRATC važinėsis visureigiais elektromobiliais

Uostamiesčio savivaldybės valdomas Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) paskelbė, jog perka trijų visureigių elektromobilių veiklos nuomos paslaugas. Naują lengvąjį ...
2023-08-30
Skaityti daugiau

Transportas

Įmonės jau gali kreiptis kompensacijų už įsigytus elektromobilius

Aplinkos ministerija informuoja, kad šiemet, kaip ir pernai, juridiniams asmenims kompensuos dalį išlaidų už įsigytus naujus elektromobilius. Šiemet kompensacijas gaus ...
2021-06-08
Skaityti daugiau

Transportas

Iš perdirbtų atliekų pagamino elektromobilį

Nyderlandų studentų komanda sukūrė elektrinę transporto priemonę, kuri buvo pagaminta tik iš perdirbtų atliekų. Elektromobilio gamybai buvo naudojamas ne tik ...
2020-11-17
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This