P0

Uostas ir jūra

Europarlamentarai patvirtino pagalbą Baltijos jūros žvejams

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-12


Europos Parlamentas (EP) trečiadienį patvirtino pagalbą Lietuvos ir kitų Baltijos jūros šalių žvejams, nukentėjusiems nuo sumažintų menkių žvejybos kvotų.

Nemažai Lietuvos ir aplinkinių šalių žvejybos įmonių buvo priverstos nutraukti veiklą dėl sumažintų menkių žvejybos kvotų rytinėje Baltijos jūros dalyje.

EP pritarė tam, kad valstybės galėtų jas paremti iš 2014–2020 m. Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondo. Parama bus susieta su žvejybos laivyno mažinimu. Tokią pagalbą gaus ir žvejai, nukentėję nuo menkių bei silkių kvotų sumažinimo vakarinėje Baltijos jūros dalyje.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Daugiau kaip 300 laivų, visų pirma Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje (nuo penktadalio iki pusės viso šalies žvejybos laivyno), vykdė ar tebevykdo menkių žvejybą rytinėje Baltijos jūros dalyje. Pastaraisiais metais menkių ištekliai čia labai sumenko, todėl šiemet jų žvejybos kvotos sumažėjo 92 proc. Nuo šiol leistiną menkių kiekį bus galima sužvejoti tik priegaudos būdu, o jei priegauda viršija 250 kg, laimikį bus privaloma iškrauti uoste.

Šalys negalės viršyti vidutinių 2015–2019 m. laikotarpio metinių menkių žvejybos pajėgumų. Jos turės pranešti Europos Komisijai šį rodiklį, taip pat informuoti ją apie pajėgumų sumažėjimą. Pašalinus laivą iš rinkos, valstybės galės perskirstyti jo kvotą kitiems laivams tik po penkerių metų arba tada, kai žuvų ištekliai trejus metus iš eilės viršys tvarų lygį. Menkių išteklių Baltijos jūroje nesitikima atkurti anksčiau nei 2024 m.

Šis teisės aktas priimtas 587 EP nariams balsavus už, 22 – prieš ir 77 susilaikius. Jį dar turės formaliai patvirtinti ES Taryba, su kuria jau pasiektas susitarimas. Reglamentas įsigalios kitą dieną po paskelbimo ES oficialiajame leidinyje.


  2020-11-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt