P0

Verslas

Į Klaipėdos uostą vežė rekordinį grūdų kiekį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-12


Krovinių vežimo geležinkeliu bendrovė „LTG Cargo“ skelbia, kad spalį pervežė daugiau kaip 5 mln. tonų krovinių ir pagerino praėjusių metų spalio rezultatą.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Preliminariais duomenimis, „LTG Cargo“ spalį pervežė 5,03 mln. tonų krovinių – 4,5 proc. daugiau nei pernai tuo pat metu, kai vežta 4,8 mln. tonų. Krovinių srauto augimui didžiausią įtaką turėjo spalį ūgtelėję grūdų, trąšų, bei skaldos pervežimai.

Eksportui skirtų vietinių grūdų pervežimai į Klaipėdos jūrų uostą ir spalio mėnesį išliko rekordinėse aukštumose. Preliminariais duomenimis, spalio mėnesį „LTG Cargo“ pervežė 0,46 mln. tonų Lietuvoje užaugintų grūdų – 66 proc. daugiau nei pernai spalį. Iš viso šiemet sausį-spalį „LTG Cargo“ pervežė 2,24 mln. tonų grūdų ir jau daugiau kaip 100 tūkst. tonų viršijo praėjusių visų metų rezultatą.

Šiemet gausiam grūdų derliui pervežti „LTG Cargo“ paruošė apie 1,4 tūkst. vagonų. Taip pat bendrovė „įdarbino“ savo rezervinius lokomotyvus, o greitesniam sąstatų formavimui krovos stotyse „LTG Cargo“ pradėjo naudoti 2 lokotraktorius.

Šiemet sausio-spalio mėnesiais bendras krovinių kiekis siekia 43,8 mln. tonų ir yra 4,8 proc. mažesnis nei pernai. Krovinių apimčių smukimas dėl sulėtėjusių prekybos apimčių, smukimo žaliavų rinkose ir pasaulinės COVID-19 pandemijos fiksuojamas visose aplinkinėse šalyse.

Baltarusiškų krovinių srautas į Klaipėdos jūrų uostą šiemet sausį-spalį išliko panašus kaip ir praėjusias metais.


  2020-11-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt