P0

Svarbu, Švietimas

Ugdymo tvarka per karantiną Klaipėdoje lieka tokia pati

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-13


5-12 klasių moksleiviai Klaipėdoje mokymąsi tęs nuotoliniu būdu ir ateinančias dvi karantino savaites. Nuotoliniu būdu turės būti tęsiamas ir profesinis mokymas.

Išimtys taikomos tik profesiniam mokymui, vykdomam kartu su socialinių įgūdžių programa, taip pat specialiosioms mokykloms ir bendrojo ugdymo mokyklose esančioms specialiosioms klasėms. Čia ugdymas bus tęsiamas įstaigose, užtikrinant numatytus saugumo reikalavimus.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Deja, ženklų, kad sergamumas COVID-19 mažėtų, nei Lietuvoje, nei Klaipėdoje nejaučiame, todėl ribojimų švelninimo kol kas neplanuojame. Pastarųjų dienų statistika kelia didžiulį nerimą ir susirūpinimą, nes užsikrėtimo virusu mastai auga kasdien, o viena pagrindinių rizikos grupių ir toliau išlieka ugdymo grandis, todėl visi apribojimai bei nuotolinio mokymo būdas yra neišvengiamai būtini. Kito kelio šiuo metu neturime ir tik visų susitelkimas bei atsakingas elgesys leis pasiekti situacijos pagerėjimą“, – pranešime spaudai cituojamas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Švietimo vidus

Darželinukai ir pradinių klasių mokiniai, kaip numatoma Vyriausybės nutarime dėl karantino paskelbimo, ugdymą tęs įstaigose. Ribojimai taikomi atskiroms įstaigoms, kai jose nustatoma COVID-19 atvejų.

Anot savivaldybės, ieškoma galimybių tiems pradinukams, kurių tėvai pageidauja, kad vaikas mokytųsi namuose, įstaigos vadovo sprendimu suteikti tokią teisę skiriant individualias užduotis. Kiti vaikai tęstų ugdymą klasėse. Parengus įsakymą, apie mokymosi namuose galimybes ir tvarkos įsigaliojimo pradžią bus informuota atskirai.

Išlieka ribojimai ir dėl neformaliojo švietimo – tokia veikla turės būti vykdoma nuotoliniu būdu arba stabdoma. Nuostata taikoma ir vaikų, ir suaugusiųjų neformalaus ugdymo užsiėmimams – tiek popamokinei veiklai, tiek sportiniam ugdymui. Tačiau patikslinama nuostata dėl aukšto meistriškumo sportininkų pratybų – jos galės vykti specializuotose bazėse ir kitose ugdymo įstaigose, su kuriomis sporto organizacijos yra sudariusios nuomos sutartis, ir kuriose yra vykdomas nuotolinis ugdymas (t. y. gimnazijos) arba yra įrengtas atskiras įėjimas į sporto pratyboms įrengtas patalpas.

Nuo lapkričio 9 d. Klaipėdoje nebevyksta ir antrokų mokymo plaukti pamokos, kurios yra įtrauktos į bendrojo ugdymo programą. Šis sprendimas taip pat lieka galioti. Plaukimo pamokos pakeistos mokyklose vykstančiomis fizinio ugdymo pamokomis, laikantis nustatytų saugumo reikalavimų.


  2020-11-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt