P0

Sveikata

Žada, kad pertvarka kraujo donorams įtakos neturės

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-13


Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad pradedama Nacionalinio kraujo centro (NKC) pertvarka, kuri esą leis ne tik sutaupyti lėšų, bet ir pritraukti daugiau kvalifikuotų profesionalų.

Numatyta Klaipėdos ir Panevėžio filialus integruoti į įstaigą, pertvarkant juos į skyrius.

Nuotrauka iš „Facebook”

NKC direktoriaus Daumanto Gutausko teigimu, įstaigos reforma bus užbaigta iki 2021 m. vasario 1 d.

„Vieno iš prioritetinių tikslų, kurį iškėliau vos pradėjęs vadovauti šiai įstaigai, realizavimą pradedame jau dabar. Tikiu, kad finansinių ir žmogiškųjų išteklių optimizavimas leis užtikrinti sklandesnę ir efektyvesnę įstaigos veiklą. Nacionalinį kraujo centrą matau kaip šiuolaikišką, skaidrumo ir atvirumo donorams principais paremtą įstaigą, kuri nenusileis kitiems pažangiems Europos ir pasaulio kraujo centrams“, – pranešime cituojamas NKC direktorius Daumantas Gutauskas.

Anot jo, NKC struktūriniai pokyčiai turės teigiamą įtaką ne tik pačiai įstaigai, bet tuo pačiu ir jos darbuotojams. Atsisakius 15 perteklinių pareigybių, numatoma sutaupyti daugiau nei 320 000 eurų per metus, kuriuos žadama skirti likusių darbuotojų atlyginimams.

NKC tikina, kad pakeitus filialų juridinį statusą stacionarus punktas, įsikūręs Klaipėdoje (Naikupės g. 28) ir toliau tęs savo darbą, tad kraujo donorai nepajus jokių pokyčių. Jie bus laukiami ir priimami tomis pačiomis valandomis kaip visuomet.

Ši įstaigos pertvarka vykdoma, suderinus su Sveikatos apsaugos ministerija, kuriai pavaldus yra NKC.


  2020-11-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt