P0

Svarbu, Verslas

Parduoda „Vėtrungės” prekybos centrą (4)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-11-14


Turto bankas paskelbė parduodantis uostamiestyje, Taikos prospekte, esantį žemės sklypą su prekybos centru, kurio didžiąją dalį dabar užima prekybos tinklo „Iki” parduotuvė, dėl kurios keletą metų vyko ir teismai.

Turto banko nuotr.

Gruodį vyksiančio aukciono metu už 2770 kv. m ploto prekybines patalpas ir 344 arų ploto sklypą norimą gauti mažiausiai 2,63 mln. eurų (sklypo pradinė kaina – 484 000 eurų, patalpų – 2,146 mln. eurų).

Aukcione panorę dalyvauti interesantai turės sumokėti ne tik 200 eurų registracijos mokestį, bet ir 100 000 eurų garantinį įnašą.

Dėl prekybos centre esančių patalpų, kuriose dabar veikia „Iki”, kelis metus vyko teismai – prekybos tinklo įkūrėjų, Belgijos prancūzų, valdoma bendrovė „Baltisches Haus“ nesėkmingai bylinėjusi su Vyriausybe ir Turto banku.

Sutartis tarp „Baltisches Haus“ ir Turto banko dėl šių patalpų nuomos buvo sudaryta dar 2001 m. Pagal ją verslininkai turėjo teisę pertvarkyti patalpas – remontuoti, rekonstruoti, įrengti automobilių stovėjimo aikštelę ir t.t. 2011-aisiais patalpas buvo nuspręsta privatizuoti. Turto bankas tada nuomininkus informavo, jog jie gali reikalauti atlyginti patirtas išlaidas dėl per nuomos laikotarpį į patalpas investuotų lėšų – per 4 mln. litų. Verslininkai galėjo patalpas įsigyti tiesioginių derybų būdu, tačiau Privatizavimo komisija 2013 m. vasarį parengtam sutarties projektui nepritarė. Toks sprendimas motyvuotas argumentu, jog „Baltisches Haus“ nesilaikė sutarties sąlygų – neišsikėlė iki nustatytos termino – 2012 m. pabaigos, tad ir atlygis už patalpų pagerinimą esą nepriklauso, o pats sutarties projektas neatitiko Vyriausybės nutarime numatytų taisyklių – kartu nebuvo numatyta parduoti šiam objektui priskirto žemės sklypas.

Į teismą kreipęsi verslininkai reikalavo ne tik atšaukti tokius Privatizavimo komisijos sprendimus, bet ir toliau leisti patalpas įsigyti tiesioginių derybų būdu, priteisti per 314 tūkst. eurų siekiančius nuostolius ir atlyginti 1,1 mln. eurų patalpų pagerinimo išlaidas.

Klaipėdos apygardos teismas 2017 m. birželį jų ieškinio netenkino. Tokį verdiktą Apeliaciniam teismui apskundę verslininkai irgi nieko nepešė. Tada „Baltishes haus“ nusprendė nepasiduoti ir pateikė kasacinį skundą Lietuvos Aukščiausiajam Teismui, kuris pernai sausį paliko galioti visiškai nepakeistą Klaipėdos teismo sprendimą.


  2020-11-14

  4 komentarai “Parduoda „Vėtrungės” prekybos centrą”

  1. Avatarmanau (IP: 86.100.21.97)

   kad geriausias Vėtrunėje buvo gril baras, prisimenu keptus viščiukus, seilės varva. O buvo baras……………..o dabar visur viskas tas pats, niekas nestebina.

  2. AvatarGerhard (IP: 88.118.166.87)

   kazkada viskas prasidejo nuo Naktigones

  3. AvatarGrudas (IP: 86.100.58.98)

   Gaila! Buvo puikus prekybos centras, ne taip kaip maxima. Ten visos prekės nekokybiškos, pasenę. O Iki visada viskas šviežia, ypatingai vaisiai ir daržovės. Bus labai gaila gero prekybcentrio.

   • AvatarVot teip (IP: 77.79.44.38)

    Bomžų ir narkošų traukos centras tas Vėtungės PC)

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt