P0

Verslas

Verslininkai prašo pagalbos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-17


Atsižvelgiant į tebesitęsiančią COVID-19 pandemiją ir nuo lapkričio 7 d. šalyje prasidėjusį antrąjį karantiną, Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai, siekdami išsiaiškinti karantino sąlygų poveikį savo narių veiklai, praneša lapkričio 13 d. atlikę apklausą dėl karantino sąlygų poveikio įmonių veiklai ir veiksmingų pagalbos priemonių verslui.

37 proc. apklausoje dalyvavusių verslininkų teigia, jog paskelbus antrąjį karantiną, teko sustabdyti veiklą, darbuotojus išleisti atostogų arba atleisti, skelbti prastovas, svarstoma nutraukti veiklą. Daugumos įmonių (67 proc.) teigimu, tinkamiausia iš planuojamų taikyti pagrindinių pagalbos priemonių verslui yra subsidijos verslui, kurio veikla yra apribota.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Apklausos dalyviai – rūmų nariai taip pat pateikė pasiūlymus, kaip verslui mieste registruotoms įmonėms galėtų padėti Klaipėdos miesto savivaldybė:

 • kartu su verslu parengti „Anti-Covid“ programą verslui atgaivinti ir ją nuosekliai įgyvendinti;
 • laiku sumokėti verslui už savivaldybės administracijai ir savivaldybės įmonėms suteiktas paslaugas;
 • vykdyti didesnę karantino priemonių laikymosi viešosiose vietose kontrolę, nes Klaipėda viešojoje erdvėje nuolat minima kaip vienas iš prasčiausiai  nustatytų reikalavimų besilaikančių miestų;
 • atleisti sunkumus dėl karantino draudimų ir ribojimų patiriančias įmones nuo tų mokesčių, kurie patenka į savivaldybės biudžetą: komercinės paskirties žemės, nekilnojamojo turto mokesčių, įvairios rinkliavos turėtų būti mažinamos arba stabdomos dar kurį laiką karantinui pasibaigus;
 • skatinti turizmą, siekiant išlaikyti šios srities verslą, t.y. suplanuoti 2021 m. veiklą šioje srityje: Klaipėdos ir regiono reklamą užsienyje, paramą skrydžiams į Palangos oro uostą iš turizmui prioritetinių krypčių, informacinių turų organizavimą turų operatoriams ir žiniasklaidai.

Pranešama, jog antradienį, lapkričio 17 d., atsižvelgdami į tai, kad koronaviruso pandemijos padariniai SVV, kurio veikla uždrausta arba ribojama, bus ilgalaikiai, Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai kreipėsi į Klaipėdos miesto savivaldybę, prašydami atidėti ir/arba didesne dalimi sumažinti į savivaldybės biudžetą iš verslo renkamus komercinės paskirties nekilnojamojo turto bei žemės mokesčius. Rašte miesto vadovams taip pat prašoma nedidinti, neįvesti naujų rinkliavų bei nesudaryti papildomų ribojimų verslui. Rūmai pasiūlė svarstyti galimybę SVV plėtrai 2021 m. skirtą paramą nukreipti į paramos teikimą didžiausius nuostolius patiriančioms SVV įmonėms.


  2020-11-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt