P0

Kultūra

„Išnykstančią sieną“ kviečiama išsidalinti

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-18


Rugsėjį Vilniuje Goethe‘s instituto pristatyta interaktyvi instaliacija „Išnykstanti siena“ keliasi į Klaipėdą.

Lapkričio 18-25 d. organizatoriai parodą aplankyti kviečia Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos Saulės laikrodžio kieme.

„Išnykstančioje sienoje“ – 6000 kaladėlių, graviruotų citatomis lietuvių, vokiečių bei kitomis Europos kalbomis. Organizatoriai tikisi, kad šiuo niūriu laikotarpiu tai taps alternatyva internetui, televizijai ar vienišiems pasivaikščiojimams prie jūros.

Uostamiesčio gyventojai kviečiami instaliaciją išsidalinti – pasiimti po kaladėlę su mėgstamiausia citata kaip suvenyrą. Siena galiausiai turi ištuštėti, primindama, kad egzistuojančios sienos ir barjerai gali išnykti tik su mūsų visų pagalba.

„Išnykstančio sienos“ idėja – simbolizuoti spalvingą ir daugialypę, tačiau bendražmogiškos mąstysenos jungiamą Europą. Dviejų metrų aukščio sienoje – daugiau nei šimtas pačių europiečių pasiūlytų citatų įvairiomis kalbomis, su vertimais į vokiečių, lietuvių, dalis – į rusų kalbą. Nuo J. W. von Goethe‘s „Sustok, akimirka žavinga!“ iki Andriaus Mamontovo „Popsas užkniso juodai“ ar Tolstojaus „Все счастливые семьи похожи друг на друга, каждая несчастливая семья несчастлива по-своему.“ (liet. „Visos laimingos šeimos panašios viena į kitą, kiekviena nelaiminga šeima yra nelaiminga savaip.“). Traukdami kaladėles iš sienos ir skaitydami sentencijas, lankytojai galės išsirinkti mėgstamiausias ir pasiimti dalį bendros Europos su savimi.

Instaliaciją savo miestų centrinėse aikštėse ar kitose viešose erdvėse pristato dar devynios Europos šalys: Belgija, Vokietija, Nyderlandai, Lenkija, Ispanija, Italija, Didžioji Britanija/Šiaurės Airija, Graikija ir Kipras.

Kultūros straipsnių vidus

Dėl šalyje paskelbto karantino instaliacijos pristatymo renginiai nevyks, tačiau aplankyti lauke, Saulės laikrodžio kieme stovėsiančią „Išnykstančią sieną“ klaipėdiečiai kviečiami bibliotekos darbo metu – darbo dienomis nuo 11 val. iki 19 val. ir šeštadienį nuo 11 val. iki 16 val.

„Išnykstanti siena“ yra Goethe‘s instituto projektas, finansuojamas Vokietijos užsienio reikalų ministerijos, skirtas paminėti Vokietijos pirmininkavimą ES Tarybai 2020 m.


  2020-11-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt