„Išnykstančią sieną“ kviečiama išsidalinti

Kultūra

Rugsėjį Vilniuje Goethe‘s instituto pristatyta interaktyvi instaliacija „Išnykstanti siena“ keliasi į Klaipėdą.

Lapkričio 18-25 d. organizatoriai parodą aplankyti kviečia Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos Saulės laikrodžio kieme.

„Išnykstančioje sienoje“ – 6000 kaladėlių, graviruotų citatomis lietuvių, vokiečių bei kitomis Europos kalbomis. Organizatoriai tikisi, kad šiuo niūriu laikotarpiu tai taps alternatyva internetui, televizijai ar vienišiems pasivaikščiojimams prie jūros.

Uostamiesčio gyventojai kviečiami instaliaciją išsidalinti – pasiimti po kaladėlę su mėgstamiausia citata kaip suvenyrą. Siena galiausiai turi ištuštėti, primindama, kad egzistuojančios sienos ir barjerai gali išnykti tik su mūsų visų pagalba.

„Išnykstančio sienos“ idėja – simbolizuoti spalvingą ir daugialypę, tačiau bendražmogiškos mąstysenos jungiamą Europą. Dviejų metrų aukščio sienoje – daugiau nei šimtas pačių europiečių pasiūlytų citatų įvairiomis kalbomis, su vertimais į vokiečių, lietuvių, dalis – į rusų kalbą. Nuo J. W. von Goethe‘s „Sustok, akimirka žavinga!“ iki Andriaus Mamontovo „Popsas užkniso juodai“ ar Tolstojaus „Все счастливые семьи похожи друг на друга, каждая несчастливая семья несчастлива по-своему.“ (liet. „Visos laimingos šeimos panašios viena į kitą, kiekviena nelaiminga šeima yra nelaiminga savaip.“). Traukdami kaladėles iš sienos ir skaitydami sentencijas, lankytojai galės išsirinkti mėgstamiausias ir pasiimti dalį bendros Europos su savimi.

Instaliaciją savo miestų centrinėse aikštėse ar kitose viešose erdvėse pristato dar devynios Europos šalys: Belgija, Vokietija, Nyderlandai, Lenkija, Ispanija, Italija, Didžioji Britanija/Šiaurės Airija, Graikija ir Kipras.

Dėl šalyje paskelbto karantino instaliacijos pristatymo renginiai nevyks, tačiau aplankyti lauke, Saulės laikrodžio kieme stovėsiančią „Išnykstančią sieną“ klaipėdiečiai kviečiami bibliotekos darbo metu – darbo dienomis nuo 11 val. iki 19 val. ir šeštadienį nuo 11 val. iki 16 val.

„Išnykstanti siena“ yra Goethe‘s instituto projektas, finansuojamas Vokietijos užsienio reikalų ministerijos, skirtas paminėti Vokietijos pirmininkavimą ES Tarybai 2020 m.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Nuomonės, Svarbu

„Atvira Klaipėda" nebesinaudos „Patreon" paslaugomis

„Laisvės TV” įkūrėjui Andriui Tapinui šeštadienį pranešus, kad traukiasi iš sutelktinio finansavimo plaformos „Patreon”, pašalinusios Ukrainos lėšų rinkimo puslapį „Come ...
2022-02-26
Skaityti daugiau

Politika, Svarbu

Ministras nori uosto vadovo galvos, dreba ir Manto Bartuškos postas

Susisiekimo ministras Marius Skuodis penktadienį pareiškė sunkiai įsivaizduojantis, kaip po ažiotažo dėl į Lietuvą toliau važiuojančių baltarusiškų trąšų toliau galėtų ...
2021-12-10
Skaityti daugiau

Svarbu, Veidai

Rašytojui V. Čepui - nemalonumai dėl naujausios knygos: į teismą padavė G. Jacka

Aštuntąją savo knygą – dokumentinį romaną „Siena“ – išleidęs rašytojas, buvęs Seimo narys ir pirmosios Klaipėdos miesto tarybos pirmininkas Vytautas ...
2020-12-04
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This