P0

Miestas, Svarbu

Klaipėdoje padaugės miškų (2)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2020-11-18


Miesto politikai siekia, kad dalis Klaipėdos teritorijoje esančių miškų, šiuo metu priklausančių valstybei, patikėjimo teise būtų perduota naudoti uostamiesčio savivaldybei.

Siekiama, kad miestui iš viso atitektų 16 miško sklypų, išsidėsčiusių abipus Dangės, Liepojos g. šalia Vasaros koncertų estrados, Labrenciškės, Tauralaukio, Paupių gyvenamųjų rajonų teritorijose.

Numatoma, jog šios teritorijos bus skirtos rekreacijai ir gyventojų poilsiui, turizmui. Bendras perimamo miško plotas sudaro 16,72 ha.  

Tauralaukyje remontuojant gatves, dalį ąžuolų teko iškirsti. Martyno Vainoriaus nuotr.

Trečiadienį posėdžiavę Finansų ir ekonomikos komiteto nariai po neilgų diskusijų šiam sprendimui vienbalsiai pritarė.

Pasak klausimą komiteto nariams pristačiusios savivaldybės Žemėtvarkos skyriaus vedėjos Raimondos Gružienės, susirašinėjimas dėl galimybės perimti savo žinion šias teritorijas su Aplinkos ministerija vyksta nuo 2013 metų.

„Tie sklypai yra miesto teritorijoje, prie jų privažiuoti su miško technika yra sudėtinga”, – kodėl šių teritorijų nusprendė atsisakyti Kretingos urėdija, paaiškino R. Gružienė.

Jos teigimu, miestui perėmus dalį valstybinių miškų, atsiranda galimybė teikti paraiškas Aplinkos ministerijai dėl šių miškų priežiūros.

Komiteto pirmininkas Aidas Kaveckis bei komiteto narys Arvydas Vaitkus nuogąstavo, ar neatsitiks taip, jog perėmus šiuos miškus, juose suformuoti sklypai bus brangiai parduoti.

„Nes ten yra nuostabios vietos, aš net buvau prie kelių nuvažiavęs, ten yra superinės vietos”, – sakė A. Kareckis.

Pasak R. Gružienės, taip negali atsitikti dėl to, jog miškų paskirtis keičiama tik išimtinais atvejais, o gyvenamajai statybai juos galima pritaikyti tik vieninteliu atveju – jei trūksta vietos gyvenamajai teritorijai vystyti, o Klaipėdai esą tai tikrai negresia.

Miesto straipsnių vidus

Sauliui Budinui patikslinus, jog urėdijos miškuose atlieka ūkines funkcijas, o miestas privalės vykdyti tik rekreacines, poilsio funkcijas ir dėl to esą baimintis nereikėtų, komiteto nariai vienbalsiai sprendimui pritarė.

Tačiau tam dar turės pritarti ir miesto taryba.


  2020-11-18

  2 komentarai “Klaipėdoje padaugės miškų”

  1. Avataržalioji (IP: 78.57.217.118)

   Pavadinimas klaidingas tie miškai jau yra mieste bet juos perduos tiem kurie nesaugoja reiškia miškų sumažės

  2. Avataralgirdas (IP: 78.57.218.114)

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt