P0

Regionas

Svetlana Grigorian įstatymo nepažeidė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-18


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė socialdemokratė Svetlana Grigorian nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą antradienį vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

Svetlana Grigorian. „Facebook” nuotr.

Ji tyrimas atlikto po to, kai buvo gautas pranešimas, kad 2019 m. rugsėjį S. Grigorian nenusišalino savivaldybės tarybos posėdyje bandant patvirtinti apleistų ir neprižiūrimų ar naudojamų ne pagal paskirtį pastatų sąrašą. Esą, į jį buvo įtrauktas ir pastatas, kurį tam tikrą laiką nuomojosi bendrovė, kuriai vadovauja valstybės politikei artimas asmuo.

Tyrimo duomenys rodo, kad S. Grigorian nekilo pareiga nusišalinti minėtajame savivaldybės tarybos posėdyje, nes sprendimo projektas nesukėlė jokių teisinių pasekmių bendrovei, kurią valdo valstybės politikei artimas asmuo. Trijų procentų nekilnojamojo turto mokesčio tarifas, skirtas apmokestinti pagal minėtąjį 2019 m. savivaldybės tarybos sprendimo projektą nustatomam pastatų sąrašui, taikytinas 2020 metų mokestiniam laikotarpiui ir taikomas turto savininkams.

„Iš tyrimo duomenų matyti, kad savivaldybės tarybos posėdžio metu jau buvo žinoma, kad patalpų nuomos sutartis dėl Palangos J. Basanavičiaus gatvėje esančio neprižiūrimo viešbučio paskirties pastato bus nutraukta dar 2019 m. Be to, šį pastatą S. Grigorian artimo asmens valdomai bendrovei nuomojęs savininkas – uždaroji akcinė bendrovė – bankrutavo. Vadovaujantis Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymu, bankrutavusioms įmonėms nekilnojamojo turto mokestis netaikomas”, – rašoma VTEK pranešime.


  2020-11-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt