P0

Miestas, Svarbu

Klaipėda siekia 100 mln. eurų (19)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-11-20


Klaipėdos savivaldybė iš ES Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (RRF) sieks gauti daugiau nei 100 mln. eurų, už kuriuos norima ir pirkti elektra varomų autobusų, ir pastatyti tiltą per Dangę. Kitų metų pavasarį paaiškės, kiek savivaldybės norų bus patenkinta.

Tarp savivaldybės norų – nupirkti 30 elektra varomų autobusų. Martyno Vainoriaus nuotr.

Europos Komisija preliminariai yra patvirtinusi, jog Lietuva gaus 2,62 mlrd. eurų gaivinti ekonomiką ir didinti atsparumą. „Mes gavome raštą iš Lietuvos savivaldybių asociacijos, jog iki šios savaitės pabaigos turime pateikti pasiūlymus gauti finansavimą. Remiantis RRF kriterijais, tarp kurių yra žalioji pertvarka, skaitmenizacija, švietimas ir sveikata, inovacijos ir mokslas, mokesčių politika ir kiti dalykai, susidėliojome 17 pasiūlymų, kuriuos ir pateiksime“, – penktadienį teigė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis.

Jis pabrėžė, kad teikiant pasiūlymus, svarbiausia yra idėja ir numanoma kaina, nereikalaujama, kad projektas turėtų parengtą techninę dokumentaciją.

Tarp savivaldybės pateiktų projektų gauti finansavimą yra 30 elektrą varomų autobusų įsigijimas, BRT infrastruktūros sukūrimas, Dangės ir Smeltalės upių išvalymas, Jūrininkų sveikatos priežiūros centro naujo pastato statyba, išmaniųjų klasių mokyklose įrengimas, naujo tilto per Dangės upę statyba, Atgimimo aikštės rekonstrukcija, daugiaaukštės automobilių stovėjimo aikštelės Bangų g. 5A statyba, Klaipėdos pilies bokšto atkūrimas, dviračių ir pėsčiųjų takų kurortinėse teritorijose (Smiltynėje ir Giruliuose) sutvarkymas ir įrengimas.

Bendra pasiūlymų vertė – daugiau nei 100 mln. eurų. Finansų ministerija kitų metų balandį turi paskelbti, kurie projektai bus finansuojami, o kurie – ne. Finansuojamus projektus reikės įgyvendinti iki 2026 metų pabaigos.

„Visi šie projektai yra labai svarbūs miestui, juos norėtume padaryti, bet jie yra brangūs, tad tik biudžeto lėšomis tikrai būtų sudėtinga juos įgyvendinti. Tad dabar tikimės teisingo požiūrio į Klaipėdą, kurio trūko dalijant DNR programos lėšas, kai nieko negavome. Todėl tikimės kitokio požiūrio į uostamiestį, tikimės, kad bus prisiminta, kad Lietuva nėra tik Vilnius ir Kaunas, bet kad yra ir Klaipėda su savo poreikiais“, – kalbėjo A. Dobranskis.


  2020-11-20

  19 komentarai “Klaipėda siekia 100 mln. eurų”

  1. AvatarNa (IP: 78.57.209.60)

   Žmonės ko jūs pykstate, tegul nors ką Klaipėdoje mūsų išrinktieji pastato, o tai aprič planų, kažkaip nieko ir neatsiranda ?

   • AvatarMamertas (IP: 90.131.40.140)

    Pastatė plyta prie biržos tilto už milijoną.Valio ooo !!!Priešais stovi buvęs Baltijos kino teatras tinklais kokį antrą dešimtmetį apsigobes -rankos per trumpos

  2. AvatarMamertas (IP: 90.131.46.246)

   Ir vėl stumia tiltą per Danė.Juk vilniečiai atliko studijas už 30000€.Išvada -ekonomiškai nenaudingas.Ir be studijų buvo aišku kad nuleisti tiltą į Bangų “skersgatvi”tik idijotas gali sugalvoti.Apie Baltijos estakada ar kaip žmogus minėjo Rimkų pervaža kur realiai reikalinga miestui- ne kriukt.Tiltas i Bangų sk.-tik mūsų klerku patogiam privažiavimai prie bažnyčios

  3. AvatarAnonimas (IP: 83.176.250.31)

   Per Rimkų pervažą tilto reikia,o ne per Danę .Silpnapročiai.

  4. AvatarTadis (IP: 84.15.180.67)

   Paliubomu KLP yra gražus, savitas miestas. Bet stovintys nauji (apynauji) arba seni bet renovuot pastatai, su neišnykstanciomis reklamomis apie,, nuoma” turėtų kelti REALU KLAUSIMĄ ar KLP miesto biurų (o, t. Y. Verslo) patalpų nuomos pasiūla nėra,, too much’ ‘, gal jau finito, gal jau nebe kur plėstis, gal KLP dirba maximaliai (apgailėtina) kiek sugeba, dėl valdininkų senoviskumo, dėl jų požiūrių rusiskumo(nū tipo atkatai ir t. T.), pvz ex klpiskis gentvilas 🙂

  5. AvatarAnonimas (IP: 90.138.190.117)

   Po to Europos milijardų įsisavinimo vėl išdygs šimtai naujų pilių? O gal dar medžių liko nušniojimui? Šitą mūsų valdžia moka geriausiai.

   • AvatarVargšas (IP: 78.62.145.19)

    Nu kodėl iškart pilių ? Kukliu namuku ir kotedžu užmiestyje…

  6. AvatarPasisavink kol gali (IP: 90.131.47.237)

   Miestui verkiant reikia daugiau dviračių skaičiuoklių už buto kainą ;))))

  7. AvatarPadisavintojai bujoja (IP: 90.131.47.237)

   Tai gal pirma studija padarykit už pusę milijono gal mums ir nereikia tu autobusų ;)))

  8. Avatar... (IP: 78.63.37.48)

   Sėkmės kurti ateitį investuojant į betoną.

  9. AvatarGeras!!! (IP: 77.79.44.48)

   “Svarbiausia idėja ir numanoma kaina ir jokių techninių dokumentacijų!!” Visai kaip iš filmo ” 12 kėdžių” VASIUKŲ fantazijos!!! Žodžiu kiek skirs €€€ tiek ištratins savivaldybė, ir nesvarbu kiek vizijų ar projektų jau stalčiuos dulka!!!

  10. AvatarZydra (IP: 86.100.109.135)

   Na nesinorėtų,kad “Atvira Klaipėda” taptų tik ašarojančių, triedžiančių ir visur vagis reginčių komentatorių pasireiškimo vieta…O gal juos gyvenimas nuskriaudė ir niekur kitur pasireikšti nesugeba?

   • AvatarGlūšė (IP: 78.63.37.48)

    Čia iš tos serijos : jei neturi Apple, tada esi ubagas?

   • AvatarMamertas (IP: 90.131.40.140)

    Tai irgi prie tų “triedžiančiu”?Nutarei pasireikšti čia.Valdiškoj kedej dar neleidžia?

  11. AvatarAnonimas (IP: 78.58.48.16)

   O ar tikrai Taraškevičius savo kūną “įkėlė” į elektra varomus autobusus? Ar čia tik gandai, kad jis ten dalininkas?

  12. AvatarKlaipėdietis (IP: 90.131.39.59)

   Ir vėl viskas prasideda iš naujo užburtas ratelis S. Gentvilas ( busimas aplinkos ministas) R. Taraskevičius turintis elektrinių autobusu įmonės paketa administracijos direktorius dirbęs KKT vadovu bei S. Budinas kažkada svaiges su tramvajais…eilines liberalu varkes praturtėti is elektrinių autobusu… patikėkit zmones nereikia mums tu elektrinių autobusu … tie Dancer autobusai daugiau remonte stovi nei vaziuoja ar tik paleidžia po 1 marsrutu vaziuoti….

  13. AvatarKlP (IP: 78.62.43.197)

   Oho kokie labai svarbus darbai. Turbūt nieko tvarkyti ir daryti daugiau Klaipėdoje nereikia…. tegul viskas griūna….

  14. AvatarKLP (IP: 84.15.183.17)

   Muzikantai kaip visada liks prie suskilusios geldos ir eilinį kartą liks be nieko. Klaipėdos valdžia apart galimybių studijų už šimtus tūkstančių, daugiau nieko nesugeba. Gaila nykstančios Klaipėdos su tokia neveiklia valdzia…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt