P0

Politikų tribūna

„Mėginimas darbo broką pridengti Seimo užsikrėtimu – ciniškas bėgimas nuo atsakomybės” (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-21


Liberalų sąjūdis šeštadienį išplatino pranešimą spaudai, kuriame išreiškia nuostabą laikinojo sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos viešai reiškiamos nuomonės dėl Covid-19 atvejų Seime ir ją vertina kaip mėginimą bėgti nuo politinės atsakomybės dėl aplaidaus darbo, nepasiruošimo antrajai bangai ir visiško situacijos nevaldymo.

Praėjusią savaitę teigiamus Covid-19 testus gavo 3 iš 13 Seime dirbančių Liberalų Sąjūdžio parlamentarų. Likusių 10 testai buvo neigiami. Tai laikinosios Vyriausybės bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovams Seime esą tapo priežastimi užsipulti tiek Liberalų sąjūdį, tiek visą naująją daugumą.

„Tokį elgesį suprantu, bet niekaip negaliu pateisinti. Dabar kasdien Lietuvoje nustatoma apie 2 tūkstančius naujų užsikrėtimų. Realus skaičius turbūt dar didesnis, nes testuojama po 12-15 tūkstančių per parą. Jeigu didintume testavimą, matytume ir kitus skaičius. Ligoninės jau beveik nebeturi laisvų vietų sunkiems covid-19 ligoniams. Medikai jau pervargę ir taip pat masiškai užsikrėtinėja. Tačiau tai išeinančiam ministrui A. Verygai nė motais. Jam ir jo partijos kolegoms kur kas svarbiau spaudos konferencijose žarstyti kaltinimus naujajai daugumai dėl neva blogų sprendimų Seime. Tokio ciniško elgesio dar reiktų paieškoti“, – pranešime cituojamas Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas klaipėdietis Eugenijus Gentvilas.

„Laiku nepriimti sprendimai dėl masinių reginių vengimo, visiškas medikų bendruomenės siunčiamų signalų ignoravimas, absoliutus aplaidumas vasarą atostogaujant – tai tik keli akcentai, kodėl šiandien mūsų sveikatos sistema yra ant „nualpimo“ ribos. O ministras tuo metu randa drąsos auklėti kitus”, – teigia Eugenijus Gentvilas. Algirdo Kubaičio nuotr.

Jis teigia, kad dabar tiek A. Veryga, tiek likusi laikinoji Vyriausybė turėtų dirbti be poilsio, kad „bent kažkiek sutvarkyti chaosą, kurį sukėlė savo aplaidžiu ir neatsakingu elgesiu tiek pavasarį, tiek vasarą ir ypač – prasidėjus antrajai bangai”.

„Laiku nepriimti sprendimai dėl masinių reginių vengimo, visiškas medikų bendruomenės siunčiamų signalų ignoravimas, absoliutus aplaidumas vasarą atostogaujant – tai tik keli akcentai, kodėl šiandien mūsų sveikatos sistema yra ant „nualpimo“ ribos. O ministras tuo metu randa drąsos auklėti kitus. Ne ten jėgas eikvojate, gerbiama LVŽS. Geriau jau išnaudokite paskutines jums likusias valdžios savaites, kad nebūtumėte į istoriją įrašyti kaip blogiausiai su Covid-19 tvarkęsi politikai Europoje. Ar dar plačiau“,- sako E. Gentvilas.

Jis primena, kad liberalai su pasiūlymais dėl nuotolinio Seimo darbo kalbėti pradėjo pirmosios pavasarinio karantino dienomis ir pritarė tuometinio Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio dar kovo 31 d. teiktai iniciatyvai koreguoti Seimo statutą. Tačiau tada valstiečiai priešinosi visomis išgalėmis.

Politikas primena, kad kol Covid-19 sirgo LVŽS frakcijos nariai ir Seimo kanceliarijos darbuotojai, A. Verygai tada tai neatrodė pakankama priežastis reikalauti Seimo uždarymo.

„Aš suprantu, kad jiems dabar politiškai naudinga plaunant savo mundurus visuomenės dėmesį nukreipinėti į naująją valdžią. Taip pat labai naudinga reikalauti ir Seimo uždarymo, taip mėginant paralyžiuoti naujosios Vyriausybės darbo startą. Tačiau šįkart neišdegs. Yra priemonių, kaip apsisaugoti. O ministras A. Veryga, reikalaudamas Seimo uždarymo, matyt, pamiršo, kad Vyriausybė yra pavaldi Seimui, o ne atvirkščiai“, – pabrėžė E. Gentvilas.


  2020-11-21

  3 komentarai “„Mėginimas darbo broką pridengti Seimo užsikrėtimu – ciniškas bėgimas nuo atsakomybės””

  1. Dėkui p. Verygai ir kitiems ministrams, didelis ačiū buvusiai LVŽS valdančiajai daugumai, kuri leido Klaipėdos miesto žmonėms pakvėpuoti grynu oru , pasimaudyti švaresnėje jūroje, pensininkams nusipirkti geresnį kąsnį ir t. t.. O šiandien ir vėl atsidūrėme ten, kur buvome prieš ketverius metus, tik dabar bus baisiau. Tokios “puokštės” ministrų nepriklausoma Lietuva per 30 gyvavimo metų dar nebuvo mačiusi.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt