P0

Koronavirusas, Svarbu

COVID-19: skaičiai vis šokinėja (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-23


Nuo daugiau nei 2000 iki kiek per tūkstantį užsikrėtimų koronvirusine infekcija skaičių – toks svyravimas šalyje fiksuojamas dvi pastarąsias paras.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, per praėjusią parą, sekmadienį, Lietuvoje patvirtinti 1192 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai, kai šeštadienį jų buvo 2307. Beveik perpus mažiau pastarąją parą fiksuota susirgimų ir Klaipėdos apskrityje – 149 (šeštadienį – 277). 

364 iš jų registruoti Kauno, 213 Vilniaus, 160 Šiaulių, 87 Alytaus, 71 Telšių. Dar 71 infekcijos atvejis patvirtintas Panevėžio, 42 Marijampolės, 23 Tauragės ir 2 Utenos apskrityse. 10 atvejų kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo.

Iš per praėjusią parą gautų 1192 teigiamų testų rezultatų 401 į sistemą pateko vėlai vakare ir naktį. NVSC darbo valandomis buvo gauti 791 teigiami testų rezultatai, iš kurių 560 epidemiologinė diagnostika atlikta, likusių – atliekama šiandien.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, registruota 158.

Per praėjusią parą registruoti infekcijos atvejai, susiję su protrūkiais Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje, Klaipėdos Jūrininkų sveikatos priežiūros centre, Klaipėdos Jūrininkų ligoninės psichiatrijos departamente Švėkšnoje, Plungės ir Šilutės ligoninėse, taip pat ir daugelyje kitų šalies ligoninių bei slaugos namų.

Naujausiais Statistikos departamento pateikiamais duomenimis, per paskutines septynias dienas Klaipėdoje buvo diagnozuotas 892 susirgimai šia infekcija. Viruso pėdsakai buvo aptikti 18,2% atliktų tyrimų – per parą šis rodiklis šoktelėjo 0,8 procentinio punkto. Šalies mastu jis siekia 15,7 proc.

Paskutinių 14 dienų naujų atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų Klaipėdoje ir toliau gerokai viršija šalies vidurkį – atitinkamai 1100 ir 806,3 atvejis.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje registruota 120. 

NVSC praneša, kad iš gydymo įstaigų praėjusią parą gauta informacija apie 6 mirties nuo koronaviruso atvejus, asmenys turėjo gretutinių susirgimų. Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 392 gyvybes.


  2020-11-23

  Vienas komentaras apie “COVID-19: skaičiai vis šokinėja”

  1. AvatarSkaitau (IP: 84.15.181.207)

   Norit mandriai parašyt,kad šokinėja skaičiai.tai rašykit,kad ištirta mažiau ir sergančių mažiau.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt