Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre – paroda „Mažieji pasauliai“

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2020-11-23

Nuo lapkričio 25 dienos duris atveria Klaipėdos lėlių teatro edukacinio centro paroda „Mažieji pasauliai“, nukelsianti į neeilinę ekspediciją po lėlišką, sumažintą, dar neatrastą ir nepatirtą miniatiūrų pasaulį. Dėl karantino paroda kol kas bus prieinama tik virtualiai, tačiau kai situacija pasikeis, Klaipėdos gyventojai ir miesto svečiai bus kviečiami eksponatus apžiūrėti gyvai.

Šilutės meno mokyklos mokinių darbelis. Organizatorių nuotr.

Parodoje bus galimybė pamatyti lietuvių lėlinės animacijos filmą „Matilda ir atsarginė galva“ (rež. Ignas Meilūnas), o po peržiūros susipažinti ir su filmo kūrimo subtilybėmis: išvysti filmo lėles, scenas, kadruotes ir kitus svarbius elementus.

Ko gero, ne vieną maloniai nustebins Gretos Alice sukurtos iliustracijos, „Biržų duonos“ nuotraukose užfiksuoti mažieji pasauliai. Išvysime Elenos Selenos erdvines iliustracijas, Indrės Ercmonaitės mini galerijas, Annos Braginos sukurtą pasaulį ant banginio nugaros, nuotykių kupinus Karolio Liekio ir kūrybiškus Šilutės meno mokyklos dailės skyriaus mokinių pasaulėlius.

Parodos, rodos, laukė ir pats Edukacinis centras: klaipėdiečiams gerai žinomas jaukusis mažasis fachverkinis namelis kurį laiką priverstinai buvo užvėręs savo duris dėl prieš kelerius metus vykusios rekonstrukcijos. Įvairiose Klaipėdos lėlių teatro edukacinio centro vietose eksponuojami darbai greitai rado savo vietą, tad dabar entuziastingai laukia savo žiūrovo.

Pastaruoju metu Edukaciniame centre vyko Karakumų Asilėlio mokyklėlės pamokėlės, edukacinės programos, o kai namelyje veiks ir paroda, jis bus dar aktyviau lankomas.

Parodos kuratorė Monika Mikalauskaitė-Baužienė akcentuoja, jog „paroda yra skirta visiems. Nuo mažiausio iki didžiausio. Skirta labai smalsiems ir be galo kruopštiems. Arba tiesiog tiems, kurie neabejingi menui”.

Paroda Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre veiks iki 2021 m. rugpjūčio 1 d.

Žiūrovai kviečiami virtualiai parodos atidarymą žiūrėti Klaipėdos lėlių teatro feisbuko paskyroje šį trečiadienį, lapkričio 25 d., 18 val.

Žymos: |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Klaipėdos lėlių teatre - šokio premjera suaugusiems

Kovo 21, 22, 23 d. Klaipėdos lėlių teatre vyks šokio ir šešėlių monospektaklio suaugusiesiems premjera „Kontūrai“. Tai – Klaipėdos lėlių ...
2024-03-18
Skaityti daugiau

Kultūra

Klaipėdos lėlininkus nudžiugino mažųjų vokietukų smalsumas

Praėjusią savaitę Niurnberge (Vokietijoje) vykusiame XIII tarptautiniame vaikų teatrų festivalis „Panoptikum“ dalyvavo Klaipėdos lėlių teatras. Be lietuvių šiemet festivalio programoje ...
2024-02-13
Skaityti daugiau

Kultūra

Savaitgalį klaipėdiečiai kviečiami į Lėlių teatro spektaklius bei parodos atidarymą

Pirmąjį vasario savaitgalį Klaipėdos lėlių teatras kviečia pasitikti drauge. Teatre – ne tik pamėgti repertuariniai spektakliai, bet ir parodos atidarymas. ...
2024-02-01
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This