P0

Kultūra

Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre – paroda „Mažieji pasauliai“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-23


Nuo lapkričio 25 dienos duris atveria Klaipėdos lėlių teatro edukacinio centro paroda „Mažieji pasauliai“, nukelsianti į neeilinę ekspediciją po lėlišką, sumažintą, dar neatrastą ir nepatirtą miniatiūrų pasaulį. Dėl karantino paroda kol kas bus prieinama tik virtualiai, tačiau kai situacija pasikeis, Klaipėdos gyventojai ir miesto svečiai bus kviečiami eksponatus apžiūrėti gyvai.

Šilutės meno mokyklos mokinių darbelis. Organizatorių nuotr.

Parodoje bus galimybė pamatyti lietuvių lėlinės animacijos filmą „Matilda ir atsarginė galva“ (rež. Ignas Meilūnas), o po peržiūros susipažinti ir su filmo kūrimo subtilybėmis: išvysti filmo lėles, scenas, kadruotes ir kitus svarbius elementus.

Ko gero, ne vieną maloniai nustebins Gretos Alice sukurtos iliustracijos, „Biržų duonos“ nuotraukose užfiksuoti mažieji pasauliai. Išvysime Elenos Selenos erdvines iliustracijas, Indrės Ercmonaitės mini galerijas, Annos Braginos sukurtą pasaulį ant banginio nugaros, nuotykių kupinus Karolio Liekio ir kūrybiškus Šilutės meno mokyklos dailės skyriaus mokinių pasaulėlius.

Parodos, rodos, laukė ir pats Edukacinis centras: klaipėdiečiams gerai žinomas jaukusis mažasis fachverkinis namelis kurį laiką priverstinai buvo užvėręs savo duris dėl prieš kelerius metus vykusios rekonstrukcijos. Įvairiose Klaipėdos lėlių teatro edukacinio centro vietose eksponuojami darbai greitai rado savo vietą, tad dabar entuziastingai laukia savo žiūrovo.

Pastaruoju metu Edukaciniame centre vyko Karakumų Asilėlio mokyklėlės pamokėlės, edukacinės programos, o kai namelyje veiks ir paroda, jis bus dar aktyviau lankomas.

Parodos kuratorė Monika Mikalauskaitė-Baužienė akcentuoja, jog „paroda yra skirta visiems. Nuo mažiausio iki didžiausio. Skirta labai smalsiems ir be galo kruopštiems. Arba tiesiog tiems, kurie neabejingi menui”.

Paroda Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre veiks iki 2021 m. rugpjūčio 1 d.

Žiūrovai kviečiami virtualiai parodos atidarymą žiūrėti Klaipėdos lėlių teatro feisbuko paskyroje šį trečiadienį, lapkričio 25 d., 18 val.

kultūros straipsnių vidus 10


  2020-11-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt