P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Tragiškos paauglio žūties vieta sukėlė klausimų (19)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-11-23


Nelaimės vietos, kurioje po automobilio ratais tragiškai žuvo paauglys, įprasminimas kitiems vairuotojams sukėlė klausimų dėl eismo saugumo.

Neabejojama, kad paaugliui atminti skirta kompozicija iš kelio turi būti pašalinta. Martyno Vainoriaus nuotr.

Slengių kaimo bendruomenę rugsėjo 22 dieną sukrėtė skaudi nelaimė. Ankstų rytą paspirtuku į mokyklą važiuodamas 14-metis paauglys, išvažiavęs į šalutinės gatvės ir kirsdamas sankryžą, kad patektų į pėsčiųjų ir dviračių taką, pakliuvo po automobilio ratais ir žuvo vietoje.

Po šio nelaimės Slengių bendruomenė net surengė piketą-eiseną, reikalauta atsakingų valdžios institucijų dėmesio, kad gyvenvietėje būtų įrengta pėstiesiems tinkama infrastruktūra – perėjos ir šaligatviai.

Keli šimtai gyventojų, kai buvo surengta ši akcija, ėjo iki paauglio žuvimo vietos, kur padėjo gėlių ir uždegė žvakių.

Ši vieta ir dabar yra pažymėta. Vaiko netekę tėvai prie Smeltaitės ir Bertuliškų gatvių sankryžos, kur žuvo paauglys, visai greta važiuojamosios dalies pastatė tarsi savotišką nedidelį altorių, ant kurio padėta masyvi žvakidė ir angelo skulptūra.

Vairuotojai vienas po kito ėmė kelti klausimą, ar toks atminimo įprasminimas nekelia grėsmės eismo saugumui, nes jis tikrai yra per arti važiuojamosios dalies ir blaško dėmesį.

Vienas vairuotojų išaiškinimo net kreipėsi į Klaipėdos rajono policijos komisariatą.

„Tikrai užjaučiu tėvus ir nesu nieko prieš, kai taip pagerbiamas žuvusysis. Tačiau ar tokiam „paminklui“ tinkama vieta yra visai šalia judrios gatvės, juk ir toliau yra erdvės?“ – samprotavo anonimu panoręs likti vairuotojas.

Klaipėdos rajono policijos komisariato vairuotojui pateiktame atsakyme patikinta, kad jo pranešimas buvo nagrinėtas.

„Nustatyta, jog Smeltaitės g. šalikelėje esančių žvakių bei skulptūros buvimas yra suderinti su Sendvario seniūnijos seniūne Loreta Urbute bei VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija, o taip pat jų buvimo terminai ir patraukimo sąlygos yra numatytos ir nustatyta tam tikra tvarka, kuri nėra policijos žinioje ir kompetencijoje“, – teigiama policijos atsakyme.

Tokį atsakymą gavęs vairuotojas nusistebėjo, jog, matyt, žvakės ir skulptūra yra traktuojami kaip prevencinė priemonė, todėl juos ir galima statyti visai greta važiuojamosios dalies.

Tačiau Sendvario seniūnijos seniūnė Loreta Urbutė „Atvirai Klaipėdai“ teigė, jog toks policijos atsakymas neatitinka tikrovės.

„Nei seniūnija, nei aš jokio leidimo nedavėme. 30 dienų po nelaimės nereagavome, kad toje vietoje uždegamos žvakės, padedama gėlių. Tačiau vėliau atsirado ir tos vietos įprasminimas. Pati kreipiausi į žuvusio vaiko tėvus, gražiai paprašiau pašalinti tą pakylą, o jie paprašė leisti palaikyti iki Vėlinių. Tačiau ji iki šiol nepatraukta, o sulaukiu gyventojų pastabų, kad taip neturėtų būti. Kelias priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai, tad ji ir turi pasirūpinti, kad jame nebūtų kliūčių“, – teigė L. Urbutė.

Direkcija ir jai priklausančius kelius prižiūrinti bendrovė „Kelių priežiūra“ apie šią situaciją yra informuotos.


  2020-11-23

  19 komentarai “Tragiškos paauglio žūties vieta sukėlė klausimų”

  1. AvatarSimona (IP: 89.116.71.243)

   Kasdien pravaziuojant si paminkleli pirma mintis buna kad reik atsargiau vaziuoti. Tai priminimas kad lekti nereiktu ir kad reikia idemiau vaziuoti. Taip pat, sutinku su daugeliu, kad reklamos yra tos kurios blasko stipriai. Sis paminklas nei sukelia pavoju, nei kliudo, o atvirksciai primena mums visiems kaip liudnai gali pasibaigti neatsargūs elgesiai. Vairuotojams, o ypac kitiems paaugliams su paspirtukais. Plius, jeigu jus tai blasko taip stipriai, jūs neturetumet vairuoti aplamai. Nes mieste 10000 kartu daugiau didesniu blaskymo objektu. Geriau leiskit siems tevams daryti tai kas nors 1% sumažina skausma, gal sis paminklas isgelbes dar 5 vaikus su paspirtukais. Nes jie tai mato, ir susimasto.

  2. AvatarTaip (IP: 84.15.190.142)

   Jei truputi gyliau paanalizuoti, tėvai stipriai liūdi sūnaus netekties, jų liūdęsis labai aiškus ir suprantamas. Ir tas liūdėsis būtinai turi būti išskirtinis, o jo parodymas turi būti individualus. O noras save išreikšti kitaip nei visi kiti ateina kai jautiesi viršesnis, ir tuo atveju bendrosios taisyklės neegzistuoja, tada tavo ar mano netektis yra viršesnė priės kitas netektis, Todėl tuo atveju būtina įamžinti ta netekties gedėjimą savaip nei kiti ta daro nes tai yra žmogiška kai jautiesi viršesnis už kitus. Tokie įamžinimai buvo populiarus devyniasdešimtaisiais kada žūdavo ar būdavo nužudyti jauni žmonės bandytų karuose. Dabar tos iškirtinės socialinės grupės ir karu kaip ir nėra ir jų įamžinimų neliko , dabar jau kita socialinė grupė yra išskirtinė, ir ji mano jog gali būti viršesnė už kitus, ar sugalvotas bendro elgesio taisyklės. Tokios gyvenimo tiesos, kas viršesnes to ir kuria savas taisykles. O netektis lieka vidinėje žmogaus atminti ir kaip su ja tu susitvarkai o ne kaip ta netekti parodai visuomenei.

  3. AvatarŽmogus (IP: 188.69.208.29)

   Dviprasmiška situacija. Jeigu visiems žuvusiems sustatytume, tai visa Lietuva būtų ištisos kapinės. O gal vieni mirusieji viršesni už kitus? Sutinku, kad tai buvo išskirtinė tragedija.

  4. AvatarHm (IP: 46.101.105.114)

   Kaip turėtų atrodyti gatvės ir keliai jei kiekvienam žuvusiam paminklą statytume prie kelio? Kaip nustatyti kur riba, ir kam galima o kam negalima? Su visa pagarba ir užuojauta, bet čia panašu į kažkokį susireikšminimą…

   • AvatarAnonimas (IP: 86.100.46.82)

    Dėl šio berniuko žūties gedi tūkstančiai žmonių….

  5. AvatarGyventojas (IP: 90.131.34.176)

   Tai yra smulkmena, lyginant su tuo, kaip jaučiasi šios nelaimės paliesti žmonės. Patraukti? Kur jis trukdo? Šimtus kartų važiuoju, jis ne ant pagrindinės kelio dangos, šalikelėje. Mane trikdo daugiau ir dėmesį atitraukia politinės reklamos pakelėse, aikštelėse, ar kt. Yra didesnių trikdžių, negu atminimo statulėlė. Atrodo žmonės neturi rimtesnių reikalų savo gyvenime, kaip kreiptis dėl tokių dalykų…

  6. AvatarVytas (IP: 5.22.236.196)

   ..paaiskinkite ka reiskia BLASKO?! Atitraukia demesi nuo kelio?! Per tokius besmegenius vairuotojus, kurie “blaskosi” pamate kazka neiprasto salia kelio ir zuva zmones! Reiskia jus visiskai nematote, nesugebate adekvaciai vertinti situacijos! Gal kliutis , gal zmogus kelkrastyje t.t. reiskia tik viena-pristabdyk ir visi liks sveiki ir gyvi! Va cia ir yra tikroji prevencija! Si vieta privalo likti ir buti iprasminta! Tegu kiti lekiantys, skubantys pristabdo ir bent akimirkai susimasto..juk taip galejo nutikti ne vienam is musu..

   • AvatarVietinis (IP: 78.60.133.236)

    Pritariu 100%!!! Niekak netrukdo ir tikrai- gal bent tai padės primažinti greitį..

  7. Avatar1231 (IP: 86.38.159.182)

   Juk ne gatvės viduryje stovi… Tėvams toks skausmas, o jūs drįstate nurodynėti kaip jiems gedėti…

  8. AvatarVyta (IP: 86.100.58.98)

   Nuoširdžiai gaila tėvelių dėl sūnaus netekties! Bet man atrodo kad šita vieta nebeturėtų būti taip liaupsina a. Manau kad tam yra kapinės. Žinau ir suprantu kad tėveliams skaudu, bet ar jų sūnus norėtų kad būtų jis linksniuojamas ir po nirties. Šitą statulele gali stovėti ir kapinėse. Taip būtų pagerbiamas velionio atminimas! Čia mano nuomonė kaip mamos.

  9. AvatarGyventoja (IP: 86.100.46.82)

   Kokie visi bejausmiai…Manau labiau trukdo ir blaško vairuotojų demėsį pakabinamų lubų reklamą (prieš tai politikų reklamos) prie Slengių Rimi, kurį prieš perėją nukreipia vairuotojų dėmesį ir užstoja matomumą stovėjimo aikštelėje.

  10. Avatarvairuotoja (IP: 78.57.250.51)

   tegul būna, verčia susimastyt pravažiuojančius

  11. AvatarPetras (IP: 86.100.68.145)

   Tegul TĖVAS pasiuntęs savo vaiką į mirtį pasistato savo kieme ….

   • AvatarPetrui (IP: 78.57.250.51)

    Neteisk ir nebūsi teisiamas. Žiūrėk, kad likimas už tokius žodžius negrįžtų pačiam bumerangu

  12. AvatarT (IP: 86.100.133.193)

   Tikrai nereikia ir negalima statyt tokių atminimo ženklų.

   • AvatarMama (IP: 84.15.180.97)

    Pritariu, nereikia plėtoti paminklų pakelėse statymo, žvakelė nedidukė užtektinai. Šilalės rajone net paminklas pakelėj kaip kapinėse stovi, man nejauku, net eiti pro juos, kad aplenkčiau išeinu į važiuojamąją dalį.
    Užjaučiu tėvus, artimuosius ir visą bendruomenę. Negaliu sakyti, kad suprantu jų skausmą, tai neišmatuojama. O ir patirties tokios meldžiu, kad nepasiųstų.

  13. AvatarVairuotojas (IP: 188.69.211.56)

   Gali likti. Man netrukdo. Priešingai, verčia suklusti.

  14. AvatarDalia (IP: 78.59.54.172)

   Tėveliai, mielieji, tikrai jautri tema…bet negražu, neestetiška, nesaugu ir tikrai tokio paminklo čia nereikia…Baisus skausmas, bet tam yra kitų vietų…

   • AvatarVietinis (IP: 188.69.211.56)

    Gaila, kad su jumis to grožio ir estetikos nesuderino.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt