P0

Regionas

Kretingos gyventojų iniciatyvos – Europos inovacijų konkurso finale

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-24


Kretingos rajone šiemet startavęs Gyventojų iniciatyvų projektas įvertintas ir Europoje – jis pateko į tarptautinio Politikos inovacijų konkurso finalą.

Viena iš 10 geriausiai šiais metais įvertintų iniciatyvų demokratijos kategorijoje tapęs dalyvaujamojo biudžeto principu įgyvendinamas projektas pakvietė žmones pačius siūlyti savo idėjas, balsuoti ir nuspręsti, kurias iš jų įgyvendins ir finansuos Kretingos rajono savivaldybė.

Konkursą organizuojantis Politikos inovacijų institutas skelbia, kad šioje kategorijoje buvo įvertinta politinė veikla, skatinanti gyventojus
įsitraukti į nuomonės formavimo ir sprendimų priėmimo procesus.

„Jau pirmaisiais metais sulaukėme nemenko rajono žmonių susidomėjimo ir įsitraukimo – ir balsavo, ir siūlė savo idėjas, ir su užsidegimu agitavo gyventojus palaikyti jų iniciatyvas. Rajono gyventojai bendruomeniški, aktyvūs, bet matome, kad Gyventojų iniciatyvos dar labiau paskatino juos ne nuošaly stebėti, bet pačius imtis sprendimų dėl savo aplinkos“, – pranešime cituojama Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Girdvainė.

2020-ųjų pradžioje Gyventojų iniciatyvų projektui buvo pateiktos 47 iniciatyvos, kaip panaudoti dalį savivaldybės biudžeto lėšų. Jau pirmaisiais projekto įgyvendinimo metais už pačių gyventojų pasiūlytas iniciatyvas balsavo apie 7,7 proc. balsavimo teisę turėjusių Kretingos rajono gyventojų.

Šiemet Politikos inovacijų konkursui iš viso buvo pateikta beveik 400 projektų ar iniciatyvų, o jas vertino daugiau nei 1000 vertinimo komisijos narių iš 47 šalių.

Nugalėtojai kiekvienoje iš 9 konkurso kategorijų paaiškės gruodžio 3 dieną.


  2020-11-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt