P0

Švietimas

Universiteto Advento vainikai neš Kalėdų žinią vienišiems senjorams

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-24


Klaipėdos universitetas praneša, kad ir šiemet jo bendruomenė rinksis į kūrybines dirbtuves pinti Advento vainikų. Tik šįkart ne visi drauge kaip būdavo įprasta, bet saugiai, pasiskirstę mažomis grupelėmis savo padaliniuose, vainikų pynimą ištęsę per dvi dienas.

„Advento vainikų pynimo tradicija jau keletą pastarųjų metų suburia mūsų bendruomenę į vieną draugišką būrį. Pindami drauge pasidžiaugiam besibaigiančių metų pasiekimais, aptariam naujus sumanymus ir savo darbo aplinką prieš Kalėdas papuošiam pačių sukurtais vainikais. O šie metai – jubiliejiniai mūsų Universitetui, švenčiam įkūrimo 30-metį, tad mus suvienys ir gerumo idėja. 30 nupintų vainikų keliaus į globos namus ir pas vienišus uostamiesčio senjorus. Nuoširdi dovana, tikimės, sušildys jų širdis ir aplinką“,- pranešime cituojamas Klaipėdos universiteto Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vedėja Inga Petrauskienė.

Kūrybines dirbtuves tradiciškai rengia ir adventinių vainikų pynimo subtilybėmis dalijasi Klaipėdos universiteto Botanikos sodo kolektyvo narės. Jos šiemet pynėjams vadovaus nuotoliniu būdu. Botanikos sodo kolektyvas kasmet pasirūpina ir natūraliais vainikų akcentais – pačių išaugintais ir džiovintais žolynais bei kitomis gamtos dovanomis.

Pynėjų rankomis sušildyti ir išgražinti Kalėdų laukimo simboliai neš šviesą ir džiaugsmą Telšių vyskupijos „Carito“ Klaipėdos regiono globos namų gyventojams bei į vienišų senjorų namus. Vainikai drauge su universiteto kapelionu dr. Andriumi Vaitkevičiumi į Globos namus iškeliaus jau šį penktadienį, kad jų gyventojai sekmadienį jau galėtų įžiebti pirmąją Advento žvakelę.

„Advento vainikas – iš senovės pas mus ateina kaip šeimos simbolis, palydintis ją į Kalėdas, į Išganytojo gimimo džiaugsmą. Žalia jo spalva katalikiškoje tradicijoje simbolizuoja Kristaus gimimo šviesą, apvali forma – dievišką tobulybę, keturios žvakės žymi žingsnius iki taip laukiamo Kalėdų stebuklo. Visi mes esame didelės žmonių šeimos dalelės. Dalindamiesi savo sukurtu gėriu mes dalijamės meile ir viltimi, taip praturtindami ir kitų gyvenimus“, – sako dr. A. Vaitkevičius.

Kapeliono teigimu, meilė ir viltis ypač svarbios šiuo sunkiu metu, jos gelbsti ir palaiko žmones, kai aplink tiek daug nerimo ir nežinios.


  2020-11-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt