P0

Kultūra

Bibliotekos sukurti virtualūs maršrutai kviečia pažinti Klaipėdos paveldą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-25


Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka įvykdė projektą „Pažink nekilnojamąjį kultūros paveldą virtualiai“, kurio metu kuriami nauji interaktyvūs maršrutai, pristatantys Klaipėdos miesto nekilnojamąjį kultūros paveldą.

Projekto metu portalas www.krastogidas.lt pasipildė trimis naujais maršrutais – pristatytos unikalios nekilnojamųjų kultūros paveldo objektų istorijos.

Kiekvieno objekto aprašymas papildytas vaizdinėmis priemonėmis, kuriuose nufotografuoti 1964–1990 m. laikotarpio Klaipėdos miesto ir pastatų vaizdai, priskirti kultūros paveldo objektams bei įkelta šių dienų skaitmeninė fotografija.

Rugsėjo 15 d. buvo pristatytas pirmasis projekto maršrutas „Dvarai: pažinties vertas istorijos palikimas“ apie uostamiesčio dvarų istoriją ir kultūrą – kur jie pastatyti, kieno buvo valdomi, koks jų likimas… Maršruto metu nukeliaujama apie 20 km ir aplankomi 8 nekilnojamojo kultūros paveldo objektai. Su maršrutu galite susipažinti čia.

Spalio 29 d. pristatytas antrasis maršrutas „Miesto ašis: Taikos prospektas“, kuriuo keliaudami sužinosite ilgiausios Klaipėdos gatvės istoriją ir aplankysite 19 nekilnojamojo kultūros paveldo objektų. Maršruto atstumas – apie 5 km.

Lapkričio 5 d. pristatytas trečiasis maršrutas „Kiek miesto istorijos saugo Turgaus gatvė“ apie plačiausią miesto gatvę, kuri buvo viena pirmųjų grįstų gatvių Klaipėdoje, taip pat viena pirmųjų, kurioje buvo ištiesti šaligatviai. Šio maršruto metu aplankoma 13 nekilnojamojo kultūros paveldo objektų.

Sukurtų maršrutų turinys pritaikytas įvairioms vartotojų tikslinėms grupėms, taip pat ir regos negalią turintiems žmonėms. Visa maršrutuose parengta informacija apie nekilnojamojo kultūros paveldo objektus yra įgarsinta.

Kultūros straipsnių vidus

Projektą remia Kultūros paveldo departamentas.


  2020-11-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt