P0

Politika

Klaipėdos rajono meras – už greitą susitarimą dėl bendrosios žemės ūkio politikos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-25


Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas, dalyvaudamas virtualiame Europos Sąjungos (ES) Regionų komiteto gamtinių išteklių komisijos susirinkime, ragino neatidėlioti susitarimo dėl Europos Sąjungos bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP).

Anot pranešimo, B. Markauskas, 2016-2018 m. ėjęs Lietuvos žemės ūkio ministro pareigas, pabrėžė, jog skubus susitarimas yra būtinas, norint apsaugoti žemės ūkį ir ūkininkus, nuo koronaviruso krizės sukurto ekonominio nestabilumo, padėti sektoriui visapusiškai atsigauti bei ugdyti jo atsparumą krizinėms situacijoms.

Bronius Markauskas

„Europos kaimo vietovės, kaimai ir miesteliai stipriai nukentėjo nuo kritusios žemės ūkio produktų paklausos apribojimų maitinimo sektoriui bei sumažėjusio turizmo. Mums reikia ilgalaikės vizijos kaimo vietovių paramai bei darniam vystymui, paremtos finansinėmis ir įstatyminėmis gairėmis. Tai turi tapti Europos Sąjungos prioritetu, o bendroji politika turėtų sutekti galimybes kaimo bendruomenėms paversti iššūkius į privalumus”, – cituojamas B. Markauskas.

Jis yra vienas iš devynių Lietuvos vietinės valdžios delegacijos į ES Regionų komitetą narių. Šiam komitetui priklauso 329 demokratiškai išrinkti Europos regionų ir miestų vietinių savivaldų atstovai. Meras atstovauja Europos aljanso politinę grupę skirtingose Komiteto komisijoje ir darbo grupėse: gamtinių išteklių komisijoje ir socialinių reikalų, ekonomikos ir darbo komisijoje, bendrame konsultaciniame komitete Juodkalnijos
klausimu.

Europos aljanso grupę sudaro nariai iš Lietuvos, Airijos, Belgijos, Ispanijos, Lenkijos,  Olandijos, Rumunijos, Slovakijos, Prancūzijos, bei Vengrijos.


  2020-11-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt