P0

Miestas, Svarbu

Smiltynei – pokyčiai: kuriamas miško parkas ir teminiai takai (4)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-11-25


Smiltynei kurortinės vietovės statuso siekianti Klaipėdos valdžia šioje teritorijoje jau planuoja turiningas veiklas. Numatoma, kad Smiltynėje turėtų atsirasti bent keturi teminiai takai.

Pats garsiausias objektas Smiltynėje – vienas iš teminių takų Smiltynėje drieksis pro Lietuvos jūrų muziejų. “Oro grupės” nuotr.

Šią savaitę Klaipėdos savivaldybėje buvo pristatyta Smiltynės miško parko koncepcija. „Ji parengta glaudžiai bendradarbiaujant su Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija ir Kretingos miškų urėdija. Kitais metais numatoma tą koncepciją pradėti mažais žingsneliais įgyvendinti“, – teigė Klaipėdos savivaldybės administracijos vyriausiasis patarėjas Ričardas Zulcas.

Koncepcijoje numatyta, jog sukurtame Smiltynės miško parke turi atsirasti keturi teminiai takai, kuriais būtų malonu ir prasminga pasivaikščioti. „Tie takai yra be didesnės invazijos į gamtą, esamų takų ribose. Tiesiog yra sugalvoti maršrutai, takų trajektorijos taip, kad būtų atskleidžiamas įvairialypis Smiltynės kraštovaizdis“, – teigė R. Zulcas.

Teminiams takams numatoma suteikti ir pavadinimus. Pavyzdžiui, takas „Mintys jūrai“ turėtų driektis nuo Senosios perkėlos pro Lietuvos jūrų muziejų iki pietinio molo pabaigos.

Taku „Siela medžiams“ bus galima nueiti nuo Senosios perkėlos mišku iki Smiltynės gelbėjimo stoties.

Takas „Žingsniai smėliui“ būtų lyg ratas, o „Tyla marioms“ – labirintas. „Takuose bus informaciniai stendai pastatyti, galbūt galėtų atsirasti ir kažkokie objektai ar prietaisai“, – svarstė R. Zulcas.

Jis pabrėžė, jog kompleksiškai galvojama ir apie šių takų bazinius dalykus – suoliukus, šiukšliadėžes. „Pirmiausia pradėsime įgyvendinti tuos elementarius dalykus, kurie nereikalauja didelių erdvinio planavimo dokumentų keitimo, išmiškinimo, kad nepastrigtume procedūrose. Kiek žinau, lengviausiai įrengti taką-maršrutą „Siela medžiams“, – teigė patarėjas.

Dar vasarą Klaipėdos savivaldybė, gavusi miesto tarybos pritarimą, kreipėsi į Vyriausybę, kad ši Smiltynei suteiktų kurortinės vietovės statusą. Praėjusią savaitę šiuo klausimu įvyko pasitarimas tarp ministerijų, po kurio Klaipėdos savivaldybė sulaukė pastabų.

„Pagrindinė pastaba ta, kad dar nėra patvirtintas miesto bendrasis planas ir Smiltynės teritorija nėra išskirta į atskirą vienetą. Tad kol nebus bendrojo plano, statusas nebus suteiktas. Tačiau patvirtinus bendrąjį planą, sutvarkius kitas pastabas, statuso jau būtų galima tikėtis“, – tvirtino R. Zulcas.

Tačiau jis pabrėžė, jog kol Smiltynei laukiama naujo statuso, lygiagrečiai reikia spręsti šios teritorijos bazinius sutvarkymo klausimus.

„Tai – ir esamų takų rekonstrukcija, ir tualetų problema, ir nereikalingo turto nugriovimas. Be to, reikia patikslinti prekybos vietų sąrašą, kad jų atsirastų daugiau. Dabar planuojame turėti nemažai darbinių susitikimų pagal pateiktas pastabas dėl Smiltynės ir pažiūrėsime, ką per ateinančius metus galime padaryti. Tačiau faktas tas, kad mes neplanuojame didelės invazijos į šitą teritoriją, o tik norime ją sutvarkyti ir suteikti temas“, – dėstė R. Zulcas.


  2020-11-25

  4 komentarai “Smiltynei – pokyčiai: kuriamas miško parkas ir teminiai takai”

  1. AvatarZulcas (IP: 78.61.173.9)

   Ką tik sugalvojau dar penktą taką – “Šaltas dušas perkaitusiai galvai”.

  2. AvatarBeprotis (IP: 88.119.156.187)

   atsiprašau, bet kitaip negaliu šio reiškinio pavadinti. Nebent gal baltąja karštlige nuo mero užsikrėtė? Tada jau liga-gydoma. Ar Smiltinėje nebuvo jokios istorijos, papročių, tradicijų? Galiausiai ar čia tokia ta Smiltynės KURORTO STATUSO VIZIJA ilgai ateičiai? Miesto mero vyriausias patarėjas, bet žalio supračio neturi kas ta VIZIJA, KONCEPCIJA kada ir kam, kodėl jos kuriamos ir ypač tokiai vietai – “…bus informaciniai stendai pastatyti, galbūt galėtų atsirasti ir kažkokie objektai ar prietaisai..“. Skamba kaip pachmielingi nabago bėdžiaus kliedesiai -„Siela medžiams“, „Žingsniai smėliui“, „Mintys jūrai“, „Tyla marioms“ nors kita vertus labai dera su gėlių laiveliu ir mėnulio aikšte, tai gal ir kontekste -miestelio HARMONIJA! Miesto tragedija kai ekskursijų vadovas dirba Užsakovu kuriant svarbiausius miesto objektus ir tokios vietos koncepcija tai – “…kažkoks stendas…”. Sutvarkyk bent takus, kelius, išmanų apšvietimą ir šikinykus ir neteršk gražaus miško jokiais stendais, “INFORMACINIAIS”. Bent. Tam nereikia jokių statusų ir bendrųjų planų. Nemeluok. O papoetausime mes jau patys, pone Zulcai.

   • Avatargerai (IP: 78.57.217.118)

    parašėt, nėr ko pridurti. Natūralios gamtos grožis tokiems veikėjams nesuprantamas.

   • AvatarP.s. (IP: 78.57.193.166)

    Ką Jūs kalbate. Toks jausmas, kad klaipėdiečiams gerai aptriušusios Klaipėdos prieigos. Sėdintiems 7 daugiabučio aukšte, niekur neinančiam ir nieko neveikiančiam , gal ir gerai. Tik pajudina valdžia pirštą ką nors sutvarkyti, tuoj puolama… Kuo Jums užkliuvo , kad ruošiamasi sutvarkyti takus? Bus vaikams ką veikti, kaip edukuoti. Bus ką svečiams parodyti. Tas pensininkų požiūris į miesto erdves jau užpypino. Susikuria visokios bendruomenės ir baikutuoja kiekvieną projektą. Neįmanoma nieko pastatyti, sutvarkyti, renovuoti. Todėl ir bėga jaunimas iš Klaipėdos, nes nėra joje ką veikti, nėra patrauklių edvių kur leisti laiką lauke. Pažiūrėkite kas darosi vasarą sutvarkytoje Danės pakrantėje , vienintelėje patrauklioje Klaipėdos vietoje… Prisėsti nebūna vietos. Nes daugiau tokių erdvių Klaipėda neturi. O pensininkai kaupia eurus po čiužiniais, apsileidę, apsmurgę ir nieko nenorintys. Bėda su tokiais miesto gyventojais.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt