P0

Politika, Svarbu

Teismai dėl nesutarimų Centro partijoje tęsis toliau (5)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-11-25


Vilniaus apylinkės teismas nusprendė nutraukti bylą, kurią dėl savo esą pažeistų teisių Centro partijai – tautininkams (anksčiau – Lietuvos centro partijai) iškėlė klaipėdietis Alvidas Šimkus ir jo kolega iš Šilalės Valerijus Šabrauskas.

Klaipėdos miesto tarybos nariu esantis A. Šimkus sakė, jog advokatė jau ruošia skundą aukštesnei instancijai, nes, jos nuomone, jauna teisėja sąmoningai nenorėjo ginčo nagrinėti iš esmės.

A. Šimkus ir V. Šabrauskas teismo prašė teismo pripažinti, kad partija ir jos pirmininko pavaduotojas Kristupas Augustas Krivickas neteisėtai pažeidė jų teises dalyvauti 2019 m. spalio pabaigoje vykusiame partijos delegatų suvažiavime.

Kristupas Augustas Krivickas ir Alvidas Šimkus. Martyno Vainoriaus nuotr.

Anot politikų, jiems atvykus į Kaune vykusį partijos suvažiavimą prie registracijos stalo K. A. Krivickas pareiškė, kad jie nėra partijos skyrių delegatai, nes jų narystė partijoje sustabdyta. Suvažiavimo rengėjai abiejų politikų neregistravo kaip delegatų, nors jiems ir buvo pateikti partijos Klaipėdos ir Šilalės skyriuose įvykusių susirinkimų protokolų išrašai. A. Šimkaus ir V. Šabrausko nuomone, jų narystė partijoje buvo sustabdyta pažeidžiant partijos įstatuose nustatytą tvarką.

Skundo autoriai akcentavo, kad šio suvažiavimo metu buvo priimti reikšmingi sprendimai – išrinkti ir papildyti valdymo organai, dalinai pakeistas partijos pavadinimas, o jie neteko galimybės išreikšti savo nuomonės ar dalyvauti valdymo organų rinkimuose.

K. A. Krivickas savo atsiliepime aiškino, kad abiejų šių politikų narystė partijoje buvo sustabdyta jos valdybos sprendimais, o jie suvažiavime vis tiek dalyvavo, tik be balso teisės, A. Šimkus pasisakė renkant Etikos komisijos narius.

Bylą nagrinėjusi Vilniaus apylinkės teismo teisėja Jelena Leščinskienė konstatavo, kad ji turi būti nutraukta.

„Teismo vertinimu, ieškiniu iš esmės reiškiamas nepasitenkinimas susidariusia situacija, kurioje atsidūrė ieškovai, t. y. tuo, kad ginčo suvažiavimo metu jie nebuvo registruoti, kaip atitinkamų partijos skyrių delegatai. Tačiau faktiškai nėra ginčijami jokie kompetentingų partijos organų sprendimai, kuriais buvo sustabdyta ieškovų narystė partijoje, ko pasėkoje jie nebuvo registruoti delegatais ginčo suvažiavimo metu. Taip pat neginčijamas sprendimas pašalinti ieškovus iš partijos narių. <…> Ieškovų ieškinyje pareikštas reikalavimas iš esmės nenustato jų teisių ir pareigų, jis negali būti vertinamas kaip materialinis teisinis reikalavimas”, – rašoma teismo nutartyje.

Toks sprendimas gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui. A. Šimkus sakė, jog tai neabejotinai padarys – advokatė jau ruošia atitinkamą skundą.

„Advokatės nuomone, turėjo būti nutarimas arba atmesti skundą, arba patenkinti. O dabar tikriausiai sąmoningai padarytas paklydimas, nes teisėja jauna, galbūt nenorėjo priimti sprendimo, kuriuo būtų pripažinta, kad partija, jos pirmininkas, buvęs Seimo narys pasielgė neteisėtai, ir paliko atsakomybę spręsti trims aukštesnės instancijos teisėjams”, – sakė A. Šimkus.

Centro partija – tautininkai per Seimo rinkimus sulaukė tik 26769 rinkėjų balsų (2,28 proc.), užėmė devintą vieta tarp 17 sąrašų ir į parlamentą nepateko. Nė vieno jos kandidato nelydėjo sėkmė ir vienmandatėse apygardose.


  2020-11-25

  5 komentarai “Teismai dėl nesutarimų Centro partijoje tęsis toliau”

  1. AvatarValerijus (IP: 78.57.199.179)

   Keista, kad Šimkys, nebūdamas tos partijos nariu, perbegęs iš jos pas Grubliauską, duoda į teismą už tai, kad negalėjo dalyvauti tos partijos suvažiavime, kaip delegatas. Tai gal jis sumaišė, gal turejo dalyvauti kaip delegatas Grubliausko partijos suvažiavime? Kažkoks kliedesys čia išeina

   • Avatarpenktadienis (IP: 78.59.237.200)

    Tipiškas konservatoriaus komentaras, trykštantis nepagarba, neapykanta, ne kultūra.
    Geriau prieš miega pasiskaityk Respublikos straipsnį VISŲ ŠALIŲ DAVATKOS VIENYKITĖS!

   • Avatarpenktadienis (IP: 78.59.237.200)

    kas iš to gavosi
    Dešimt buvusių Seimo narių tapo pagalbininkais: A.Palioniui talkins G.Kirkilas, P.Gražuliui – N.Puteikis

    Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/

   • Avatarpenktadienis (IP: 78.59.237.200)

    nuo kuo prasidėjo Sustabdyta N.Puteikio narystė partijoje
    http://www.respublika.lt

  2. AvatarMiestelio grimasos (IP: 88.119.156.187)

   taip vadinami Tėvynės mylėtojai ir net tautininkai – “bendraminčiai” susiburia į partijas, galiausiai padėję ranką ant Konstitucijos prisiekia “dirbti” miestui, Lietuvai ir jos žmonėms. Vietoje tų darbų patys pjaunasi tarpusavyje net dėl taburečių naudodami mokesčių mokėtojų pinigus agitacijoms ir beprasmiškam teismų biurokratiniam darbui. Liūdniausia, kad tokius, be intelekto raukšlės veide tipus išrenkame patys ir tokie tipeliai labai reikalingi mūsų miestelio tarybai ir svarbiausia – mero koalicijai. Advokatams mokėk ir iki išprakaitavimo jie susireikšminę įrodinės, kad arklys tai bene tas pats kas karvė ir niekas nedraudžia kuinui taip pat duoti pieną kol antstoliai ir ekspertai neįrodė, kad tai ne kumelė. Teisėja buvo galimai sąmoningai nepatyrusi, jauna, bet demokratija iki durnumo klęsti.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt