P0

Sveikata

„Ant žalios bangos“ – ne tik su Andriumi Mamontovu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-26


Uostamiestis penktadienį ketvertui valandų kviečia panardyti žaliose pajūrio bangose. Čia vyks judumą skatinantis ir tvaraus gyvenimo būdą propaguojantis renginys „Ant žalios bangos“, kviesiantis drąsiai niurktelti į sveikatą ir aplinką tausojančius vandenis. Pajūryje viešės, apie tvarumą žodį tars ir dainininkas Andrius Mamontovas, dovanosiantis ir keletą gyvų dainų. Tiesa, karantinas diktuoja sąlygas ir renginį bus kviečiama stebėti nuotoliniu būdu.

Pirmą kartą rengiama konferencija, kuri, viliamasi, taps tradicine, dėmesį sutelks į tvaraus gyvenimo būdo propagavimą, taip pat judumo skatinimą. Kad judėjimas būtų dar smagesnis, renginio metu ketinama pristatyti netrukus pasirodysiančią programėlę „Judesiukas“, kurioje vos spustelėjus atsivers įvairiausi pajūrio maršrutai. Trasų ras ir šiaurietiškų lazdų mėgėjai, ir dviračių, paspirtukų mylėtojai, ir vaikščiojantys pėstute.

 „Pasirinkus praktikuojamą judėjimo priemonę bus galima jas rasti suskirstytas pagal trasų kokybę – geras, vidutines ir prastesnes. Bus sugeneruotos visos geriausios pajūrio trasos. Ši programėlė startuos pajūryje, įtraukiant Klaipėdą, Kuršių neriją, Palangą bei apylinkes. Būdamas, pavyzdžiui, Klaipėdos centre galėsi įsijungti ir netrukus pamatysi geriausius maršrutus. Iki šiol nėra vienos sistemos, į kurią įėjus galėtum viską rasti vienoje vietoje. Nori paspirtuku į darbą važiuoti? Programėlėje bus galima rasti geriausius pasiūlymus“, – pranešime spaudai  pažymi programėlės kūrimą kuruojantis Marius Tumšys, pats kasdienybės neįsivaizduojantis be bėgimo arba pasivažinėjimo riedučiais.

 Renginys per Lietuvą elektroninėje erdvėje nuaidės iš Melnragės, kuri pastaraisiais metais tapo aktyvaus sporto vieta. Čia vėjai gainioja jėgos aitvarus, banglentes, krante pamėgę rinktis jogos mylėtojai, sveikos gyvensenos propaguotojai.  Popietę, nuo 15 val. startuosiančiame renginyje, dovanosiančiame rudeniškų pajūrio vaizdų, bus apstu dėmesio įvairiai tematikai.

Apie ledines maudynes ir darnų judumą kalbės Sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė. Aplinkos ministerijos atstovė pasisakys apie transporto sektorių ir tai, kaip inovatyvios priemonės prisideda prie klimato kaitos švelninimo, papasakos apie programas, kuriomis pasinaudojęs kiekvienas gali pretenduoti į lengvatą įsigyjant darnių judumo priemonių.

„Žalia banga“ neatsiejama ir nuo uostamiesčio pasididžiavimu tapusios įmonės „Dancer Bus“, kuriančios elektrinius autobusus. Apie ne tik darnų, bet ir saugų judumą papasakos Klaipėdos policijos atstovas Mindaugas Džermeika. Atlikėjui A. Mamontovui kompaniją palaikys ir klaipėdietė dainininkė Ingaja. 

 Renginys bus tiesiogiai transliuojamas iš pajūrio internete lapkričio 27 d. 15 val. – 19 val.


  2020-11-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt