P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Parkeliavo Kalėdų eglė (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-11-26


Ankstų ketvirtadienio rytą kelionę į savo laikiną vietą Klaipėdos teatro aikštėje pradėjo Kalėdų elgė, kurią jau penktus metus iš eilės tradiciškai miestiečiams padovanojo klaipėdiečių šeima. Šįkart rinktasi iš 10 eglučių, o pirmenybė atiteko žailiaskarei, augusiai prie Jankauskų šeimos namo Liepojos g.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pasak Aldonos Jankauskienės, egle buvo pasodinta vaikams jau užaugus, tad ja jau džiaugėsi ir anūkai. Žaliaskarė tapo tikra gražuole ir pasiekė apie 11,6 metų aukštį.

A. Jankauskienė neslėpė, kad apie 30 metų amžiaus eglės gaila – padovanoti ją miestui paragino vaikai.

„Papuošdavau ją visada, apkabindavau žaislais prieš Kalėdas kiek pasiekdavau. Kai buvo mažesnė dar ir viršūnę uždėdavom”, – sakė šeimininkė.

„Gaila eglės, bet kai į tokią garbingą vietą iškeliauja, susitaikysim”, – sakė Bronislovas Jankauskas, paminėjęs, kad dar mažą eglutę atvežė sūnus ir sodino ją tada visa šeima.

Šiemet eglė buvo išrikta iš dešimties pasiūlytųjų.

„Kai tik atvažiavome, komisija iškart vienbalsiai pasakė, kad šiemet iš elgė taps šių metų egle karaliene”, – sakė VšĮ „Klaipėdos šventės“ projektų vadovė Rūta Steponavičienė kartu pabrėžusi kad šiemet buvo siūlomos išskirtinai gražios eglės ir neabejojo, jog ir kitąmet viena iš jų taps pagrindine miesto egle.

Pasak eglės vežimu tradiciškai besirūpinančios bendrovės „Klaipėdos želdiniai” vadovo Gedimino Valašino, šiemet dėl karantino teko pasitelkti mažiau žmonių, tačiau vis tiek turėjo būti užtikrintos visos darbų saugos normos.

Prieš vidurdienį 9 val. prasidėjusi eglutės pjovimo ir gabenimo operacija buvo baigta.

Eglutės įžiebimas Klaipėdoje numatomas gruodžio 5 d. – šį reginį klaipėdiečiai bus kviečiami stebėti internetinėse platformose bei per TV kanalą „Balticum“. Internetinės transliacijos metu išvys kelionės Kalėdų link pradžią – specialiai Klaipėdai dedikuotą šventinį koncertą su atlikėjų sveikinimais iš įvairių Lietuvos miestų bei eglutės įžiebimo momentą tiesiogiai iš Teatro aikštės.

Koncertas „Kalėdos atkeliauja į Klaipėdą“ sujungs įvairias sostines: Vilnių – Lietuvos sostinę, Kauną – laikinąją sostinę, Nidą – būsimą Lietuvos kultūros sostinę ir Klaipėdą – būsimą Europos jaunimo sostinę.

Klaipėdos eglutė nušvis jungtinio vaikų choro dėka.

„Eglutė nušvis tik tada, kai jungtinis choras suskaičiuos nuo 1 iki 10. Todėl labai prašome jūsų – nufilmuokite savo vaikučius, nesvarbu jiems dveji ar aštuoniolika. Skaičiuokite nuo 1 iki 10, o filmuojant telefoną būtinai laikykite horizontaliai. O tada atsiųskite mums. Visi video bus sumontuoti ir rodomi gruodžio virtualaus eglutės įžiebimo metu“, – sako R. Steponavičienė.

Visą kalėdinį laikotarpį iki Naujųjų miesto bendruomenę lydės šviesos instaliacija „Šiaurinė žvaigždė“ pačioje senamiesčio širdyje. Vieno žymiausių Lietuvos šviesos menininko Arvydo Buinausko instaliacija atspindi kompaso struktūrą ir nurodo pagrindines keturias pasaulio kryptis.


  2020-11-26

  Vienas komentaras apie “Parkeliavo Kalėdų eglė”

  1. AvatarKodėlčius (IP: 195.182.76.3)

   Nuostabaus grožio, net papuošimų nereikia!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt