P0

Uostas ir jūra

Vykdys jūrą teršiančių šiukšlių monitoringą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-26


Ruošdamasi nuolatiniam Baltijos jūrą teršiančių šiukšlių monitoringui, kuris prasidės nuo kitų metų, šią savaitę Aplinkos apsaugos agentūra atliko pirmuosius tyrimus pajūrio pakrantėje. Jų metu 100 metrų ilgio Melnragės paplūdimio atkarpoje buvo aptikta 786 šiukšlių, kai siektina geros aplinkos būklės vertė yra 20 šiukšlių tokio ilgio atkarpoje.

Aplinkos ministerijos nuotr.

Tyrimai vyko visu pakrantės pločiu nuo vandens linijos iki kopagūbrio. Tarp rastų šiukšlių daugiausia buvo plastiko atliekų (kamštelių, maišelių, šiaudelių ir kt.), cigarečių nuorūkų ir stiklo šukių.

Baltijos jūrą teršiančių šiukšlių monitoringas bus atliekamas skirtingais metų sezonais – pavasarį, vasarą ir rudenį. Šiukšles planuojama tirti ne tik pakrantėje, bet ir vandenyje bei dugno nuosėdose. Monitoringo programoje numatytos mažiausiai 4 stebėjimo vietos paplūdimiuose ties Klaipėda-Karkle, Nemirseta-Palanga ir Kuršių nerija.

Šio monitoringo tikslas – įvertinti Baltijos jūros pakrantės, vandens ir dugno nuosėdų užterštumą šiukšlėmis ir nustatyti su žmogaus veikla susijusius taršos šaltinius. Jis bus vykdomas pagal atnaujintą Valstybinę aplinkos monitoringo 2017-2023 m. programą.


  2020-11-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt