P0

Politikų tribūna

Kaip Seimo narys Veryga Seimo narius pamiršo

Eugenijus Gentvilas, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas
2020-11-27


Laikinasis Sveikatos apsaugos ministras vis keičia saviizoliacijos taisykles. Anksčiau, gavus neigiamą testo atsakymą dėl COVID-19, buvo galima grįžti į normalesnį gyvenimo ritmą nesuėjus dviejų savaičių terminui. Nuo lapkričio 10 dienos pagal asmeninį ministro įsakymą net paaiškėjus, jog esi sveikas žmogus, 14 dienų saviizoliacija nuo paskutinės sąlyčio dienos su sergančiu asmeniu tapo privaloma.

Aurelijus Veryga. Martyno Vainoriaus nuotr.

Atskirame ministro įsakyme išimtinė teisė sutrumpinti saviizoliaciją pradėta taikyti nebent svarbiausiems šalies pareigūnams: prezidentui ir jo patarėjams, Seimo pirmininkui ir jo pavaduotojams, premjerui ir jo patarėjams bei biuro darbuotojams, ministrams, jų patarėjams bei viceministrams ir kitų svarbiausių valstybės tarnybų darbuotojams. Visiems nacionalinio lygio politikams, tik ne Seimo nariams.

Ar galėjo ministras išimtinės tvarkos sąraše, vardindamas politines pareigybes, pamiršti, jog Seimo nariai irgi yra politikai? Įskaitant ir patį ministrą, kuris taipogi yra Seimo narys. Seimo nariai neprašo išimtinių sąlygų, bet kodėl jie izoliuojami griežčiau? Taip saviizoliacija pradeda panašėti į izoliaciją.

A. Verygos teigimu, į atskirą sąrašą įtraukti tie, kurie gali be kontaktų atvykti į darbą ir kurių veikla yra gyvybiškai reikalinga užtikrinant svarbiausių gyvenimo sričių funkcionavimą. Seimo nariams vei​kiausiai reikės perimti gerąsias praktikas iš Vyriausybės biuro darbuotojų, kaip be kontaktų atvykti į darbą.

Kol viešai diskutuojama, ar atlikti konstitucines pareigas yra gyvybiškai svarbu, ministras teigia, jog nei NVSC, nei sveikatos apsaugos ministerija negali už Seimą nuspręsti, kaip jis turi dirbti. Būtų puiku, jei ir nespręstų. Tačiau atskiras ministro įsakymas, selektyviai atribojantis Seimo narius nuo teisės nutraukti izoliaciją, sudaro priešingą įspūdį. Asmeniniai ministro, kuris atstovauja opozicijoje esančiai politinei jėgai, įsakymai neturėtų lemti Seimo darbotvarkės.

A. Veryga teigia, jog Seimas pats turi susidėlioti savo „darbo algoritmus”. Toks bandymas buvo dar pavasarį, kovo 31 dieną projektas dėl nuotolinio darbo krizės sąlygomis nesulaukė pakankamo palaikymo, liberalų balsų buvo per mažai. Antras bandymas nenusisekė jau šios kadencijos Seime. Patvirtinti nuotolinių diskusijų bei balsavimo tvarką dabartinės koalicijos balsų irgi neužteko. Laikantis ministro įsakymo, nemaža grupė parlamentarų balsavimo metu privalėjo sėdėti namuose su neigiamais testų rezultatus.

Praėjus kiek daugiau nei dviem savaitėms, ministras pagaliau prisiminė, jog Seimo nariai irgi yra politikai.


  2020-11-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt