P0

Svarbu, Švietimas

Nebereikalingi universiteto pastatai: domisi, bet neperka

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-11-27


Klaipėdos universitetui toliau nesiseka parduoti trijų nebenaudojamų nekilnojamojo turto objektų. Eilinis aukštosios mokyklos surengtas aukcionas ir vėl neįvyko – nebuvo nė vieno užsiregistravusio į aukcionus, kurių metu pradinės kainos buvo tokios pat, kaip ir skelbtame prieš porą savaičių.

Už buvusį Socialinių mokslo fakulteto pastatų kompleksą Minijos g. 153 (du 1984 m. pastatytus statinius, kurių bendras plotas siekia daugiau nei 5500 kv. m), universitetas vėl norėjo gauti mažiausiai 1,7388 mln. eurų. Ankstesniame nesėkmingame aukcione komplekso kaina siekė 1,932 mln. eurų.

Buvęs Socialinių mokslų fakultetas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Malūnininkų g. bendrabutis su garažu bandytas parduoti už 1,505 mln. eurų (anksčiau pradinė kaina siekė 1,3545 mln. eurų).

Švietimo vidus

O už buvusį Tęstinių studijų instituto pastatą Sportininkų gatvėje, kuriame miesto savivaldybė svarstė įkurti Jūrų kadetų mokyklą, dabar buvo tikimasi gauti mažiausiai 1,9143 mln. eurų (ankstesnė pradinė kaina buvo 2,127 mln. eurų).

Pasak Klaipėdos universiteto atstovės spaudai Dalios Grikšaitės, besidominčių parduodamai objektais buvo, bet nė vienas neužsiregistravo aukcione.

Speciali komisija dabar kreipėsi į universiteto tarybą, siūlydama mažinti parduodamų objektų kainą. Jeigu  tarybos nariai tokiam siūlymui pritartų, universitetas su prašymu mažinti kainą kreiptųsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją.

Pačiuose pirmuosiuose aukcionuose Socialinių mokslo fakulteto pastatų kompleksas buvo pardavinėjamas už 2,5 mln. Eur, bendrabutis – už 1,8 mln. Eur, o pastatas Sportininkų gatvėje – 2,4 mln. Eur.


  2020-11-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt