P0

Kriminalai ir nelaimės

Į teismą – dar viena narkotikų byla

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-30


Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Šiaulių apygardos teismui pirmadienį perdavė baudžiamąją bylą, kurioje narpliojami epizodai, susiję su dideliu kiekiu narkotinių medžiagų. Byloje kaltinimai pareikšti trims asmenims. V. B. kaltinamas neteisėtu disponavimu labai dideliu kiekiu psichotropinės medžiagos – metamfetamino, turint tikslą ją parduoti ar kitaip platinti, ir dalies šios medžiagos išplatinimu, T. V. kaltinamas neteisėtu disponavimu psichotropine medžiaga be tikslo jos parduoti ar kitaip platinti, A. B. kaltinimai pareikšti dėl neteisėto disponavimo šaudmenimis ir nedidelės sprogstamosios galios sprogstamosiomis medžiagomis.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Klaipėdos apskrities pareigūnai, duomenimis 2019 metų gruodį, vienas kaltinamųjų – 38-erių metų V. B. galimai perdavė kitam kaltinamajam – 33-ejų T. V. – metamfetamino, kurį kaltinamasis T. V. laikė su savimi, kol, važiuodamas automobiliu, buvo sustabdytas policijos. Kaltinamojo T. V. striukės kišenėje rastas maišelis su metamfetamino milteliais buvo paimtas policijos pareigūnų.

Tęsiant tyrimą, buvo patikrinti kaltinamojo V. B. namai, kurių rūsyje buvo rasta daugiau nei 3 gramai psichotropinės medžiagos – metamfetamino. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, kaltinamasis V. B. kitą dalį šios psichotropinės medžiagos – beveik 147 gramus – slėpė garaže, kuris nuosavybės teise priklausė kitam asmeniui.

Minėtame garaže ieškant kaltinamajam V. B. priklausančių narkotinių medžiagų, taip pat buvo rasta šaudmenų ir sprogstamųjų medžiagų, kurios, įtariama, priklausė trečiajam šios bylos kaltinamajam – 55-erių metų A. B.

Baudžiamasis kodeksas vien tik už neteisėtą disponavimą labai dideliu kiekiu psichotropinės medžiagos numato laisvės atėmimą nuo 10 iki 15 metų, už neteisėtą disponavimą psichotropine medžiaga, neturtint tikslo jos parduoti ar kitaip platinti, numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 2 metų, o už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis, numato areštą arba laisvės atėmimą iki 5 metų.


  2020-11-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt