P0

Miestas

Klaipėdoje – 60 karo prievolininkų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-30


Pirmadienį Žemaitijos regione nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) pradėjo daugiau kaip 260 karių iš visos Lietuvos. 60 karo prievolininkų atvyko į Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ vadovybei tiesiogiai pavaldžias kuopas Klaipėdoje.

Visi tarnybą pradedantys kariai tarnybą atlieka savanoriškai — apie 120 karių tarnybą pasirinko atlikti savo noru, o daugiau kaip 140 į šaukiamųjų sąrašą patekusių jaunuolių išreiškė norą tarnybą atlikti pirmumo tvarka.

Anot Krašto apsaugos ministerijos, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Lietuvoje ir siekiant užtikrinti karo prievolininkų saugumą, vykdant išvykimą į paskirtus dalinius, laikomasi visų su COVID-19 prevencija susijusių reikalavimų.

Tai priešpaskutinis šių metų karo prievolininkų šaukimo atvykimas į karinius dalinius. Paskutinis šių metų šaukimas suplanuotas gruodžio 7 dieną į Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų batalioną Panevėžyje.

Tarnybos metu daliniuose jaunieji kariai įveiks bazinį kario kursą, kurio metu bus supažindinti su pagrindiniais karybos bei medicinos principais, taip pat ginklais bei daugeliu kitų kariuomenės aspektų, kuriuos vėliau gilins jau padalinio sudėtyje. Po tarnybos karo prievolininkai galės pretenduoti į profesinę karo tarnybą arba tapti Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariais, o to nepadarę bus įtraukti į Lietuvos kariuomenės aktyvųjį rezervą.


  2020-11-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt