P0

Miestas

Pietinės Klaipėdos bendruomenę jau netrukus džiugins „Savanorystės alėja”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-01


Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“ (KLAS) įgyvendina projektą „Savanorystės alėja Marių bendruomenei”, kurio tikslas – sustiprinti šios bendruomenės tarpusavio ryšį ir skatinti jaunimo savanorystę bei paversti tai patogiu ir naudingu laisvalaikio praleidimo pasirinkimu pietinėje Klaipėdos dalyje.

Projekto organizatoriai „Savanorystės alėjos“ idėją realizavo sukurdami stendus su fotografijomis iš Klaipėdoje vykusių savanorystės akimirkų. Lankytojai ar atsitiktiniai praeiviai turės galimybę pamatyti įamžintas akimirkas iš įvairiausių jaunimo organizuotų ar organizuotų veiklų, iniciatyvų, projektų, mokymų ar konferencijų.

KLAS pirmininko Lauryno Gečiaus teigimu, jaunimas turi daug potencialo bei išskirtinių idėjų, kurioms realizuoti kartais pakanka tik patarimo, nukreipimo ar kito žmogaus, kuris tiki jaunuolio mintimis ir yra pasiruošęs padėti visapusiškai. Anot pirmininko, jaunimo organizacijų tikslas ir yra toks – padėti jaunimui pasiekti savo tikslus ir suteikti visus reikiamus resursus.

Reaguodami į pandemijos situaciją ir įvesto karantino suvaržymus, KLAS atstovai projekto atidarymą rengia virtualiai – gruodžio 2 d., 18 val. į šią alėja bus galima per virtualios realybės akinius arba į nešiojamą ar stacionarų kompiuterį parsisiuntus nemokamą „vrchat” aplikaciją. Atidarymo ceremonija bus transliuojama ir KLAS „Facebook“ paskyroje.

Nespėję sudalyvauti atidaryme turės galimybe fotografijomis dvi savaites pasigrožėti Sąjūdžio parke.

KLAS komanda, matydama poreikį tobulinti šios Klaipėdos dalies jaunimo įsitraukimą į savanoriškas veiklas bei sužinoti problematiškiausius šios veiklos aspektus, taip pat atliko ir internetinę, anoniminę apklausą. Daugiau nei keli šimtai jaunuolių dalyvavusių šioje apklausoje buvo raginami išsakyti savo požiūrį atsakant į klausimus, susijusius su asmenine savanoriavimo patirtimi, savanorystės situaciją savo rajone, pridėtinės vertės aspektais, informacijos gavimu ir konkrečiomis sritimis, kuriose jaunuoliai pageidautų savanoriauti ir įgauti naujų įgūdžių, žinių ar kompetencijų. Gauti apklausos rezultatai bus analizuojami specialistų ir kitų su jaunimu dirbančių asmenų. Bendradarbiaujant siekiama sukurti atitinkamas alternatyvas bei įgyvendinti sugeneruotas idėjas, kaip savanorystę pietinėje padaryti patraukliu, patogiu ir kokybišku laisvalaikio praleidimo būdu ne tik šiaurinėje Klaipėdos dalyje, bet ir šiek tiek piečiau.

Ši iniciatyva dalinai finansuojama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis.


  2020-12-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt