P0

Kultūra

Rengs nuotolinius meistriškumo mokymus pynėjams

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-01


Gruodžio 9-ąją, 18 val., Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras kviečia į renginį ,,Šiaudinės puošmenos. Nuotoliniai meistriškumo mokymai pynėjams“. Renginys skirtas jau pramokusiems pinti, norintiems patobulėti, pasimokyti rečiau pinamų tradicinių šiaudinių rankdarbių.

Jo metu bus pinama iš tikrų šiaudų, visomis priemonėmis turi pasirūpina patys dalyviai (sąrašas bus išsiųstas užsiregistravusiems).

Renginys – mokamas ir vyks nuotoliniu būdu per ,,Zoom“ platformą. Registracija vyksta iki gruodžio 6 d. čia. 

Renginio vedėja, sertifikuotų tautinio paveldo produktų tradicinė amatininkė ir tautodailininkė Jurgita Kaščiukaitė-Kutkienė, pamokys pasigaminti du šiaudinius dirbinius: pintą meduolį ir saulę. Jie bus gaminami ne suveriant šiaudelius ant siūlo, bet juos supinant vieną su kitu.

Vilniaus rajone gyvenanti pynėja Jurgita kartu su vyru Jonu yra pasišventę amato puoselėtojai. Kiekvienas jų šiaudinius dirbinius kuria dar nuo vaikystės, perėmė iš kartos į kartą perduodamas amato tradicijas. Šeimyninis Jurgitos ir Jono Kutkų duetas iš šiaudų pina įvairiausius dirbinius – sodus, buities indus, interjero puošmenas, prakartėles ir kt. Jų pinti smulkūs eglutės žaisliukai, sodų papuošimai išsiskiria retesnėmis tradicinėmis pynimo technikomis, kurios buvo žinomos visoje Lietuvoje. Jurgitos Kaščiukaitės-Kutkienės pinti dirbiniai yra sertifikuoti ir pripažinti tautinio paveldo produktais.

Klaipėdos etnokultūros centras jau tris dešimtmečius kasmet advento metu organizuoja edukacinius šiaudinių eglutės žaisliukų gaminimo užsiėmimus. Jų metu susipažįstama su žaliavos paruošimu, pinamas nesudėtingas darbelis – reketukas, girlianda, rišama saulutė, paukštelis ar kt. Per eilę metų išaugo platus lankytojų, susipažinusių su pynimo tradicija, ratas.


  kultūros straipsnių vidus 10

  2020-12-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt