P0

Kultūra

„Gyvenimo vėtrose“ – Saliui Šemeriui atminti

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-02


Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka, tęsdama jau tradiciniu tapusį ciklą „IN MEMORIAM“, kviečia į virtualų poeto, pedagogo, buriuotojo Salio Šemerio atminimui skirtą renginį.

Mintimis apie S. Šemerio gyvenimo kelią ir kūrybos palikimą įraše dalinasi Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkė Nijolė Kepenienė, filologas, poetas Danielius Milašauskas bei istorikas Dainius Elertas. Poeto eilėraščius skaito aktorė Eglė Jackaitė.

Salys Šemerys (Saliamonas Šmerauskas, 1898–1981) – poetas avangardistas, „Keturių vėjų“ sąjūdžio dalyvis, mokytojas, aistringas buriuotojas – vienas šios sporto šakos pradininkų Lietuvoje. Stiprus ryšys poetą siejo su Klaipėda. Čia dirbta mokytoju, suaugusiųjų gimnazijos direktoriumi. Pedagoginiam darbui atiduoti 28 metai, iš jų 23 – Klaipėdoje. Kantriai, su meile ugdyti jaunieji buriuotojai.

Ypatingą vietą poeto gyvenime užėmė platieji vandenys.

1935 m. S. Šemerys pirmą kartą išplaukė su savo jachta į Baltijos jūrą. Vėliau daug plaukiojo po Kuršių marias, aplankė didesnius Baltijos uostus, dalyvavo tarptautinėse regatose. 1946 m. veikė atkuriant Lietuvos jachtklubą, buvo miesto kvalifikacinės komisijos narys, Lietuvos buriavimo sporto federacijos garbės narys, teisėjavo vietinėse ir respublikinėse buriavimo varžybose.

„Per 83 gyvenimo metus buvo visko. Kaip pats poetas rašo, jam teko išgyventi 21 valdžią, 5 karus, tarp jų – du pasaulinius. Gyvenimas negailėjo ir naujų kultūros vėjų, ir maišto, ir dramatiškų istorijos lūžių. Sulaukta sėkmės, bet ir negailestingos kritikos, nesupratimo. Ne veltui renginys
pavadintas „Gyvenimo vėtrose“ – jų S. Šemerio gyvenime iš tiesų būta nemažai”, – rašoma bibliotekos pranešime.

Kultūros straipsnių vidus


  2020-12-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt