P0

Miestas, Svarbu

Miestą šventėms puošti baigs šią savaitę

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2020-12-02


Ir pandemijos bei karantino metu uostamiestis svarbiausias žiemos šventes pasitinka tinkamai pasipuošęs, šventinei nuotaikai sukurti negailint biudžeto pinigų.

Pasak Klaipėdos savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos Irenos Šakalienės, centrinių gatvių papuošimas jau eina į pabaigą, mat darbai pradėti dar lapkričio pradžioje.

1850 metrų girliandų skirta atramoms papuošti. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Yra jau papuošta eilė gatvių, kaip ir visada, šiek tiek dar turim papildomai papuošti kelis medžius prie Žvejų rūmų ir prie universiteto, buvo toks prašymas. Šią savaitę turim baigti puošti medžius ir Atgimimo aikštę ir tada jau bus viskas”, – sakė I. Šakalienė.

Jos teigimu, jau kelinti metai šioje aikštėje antroji elgė nebepuošiama – taip bus ir šiemet. Atgimimo aikštėje atsiras šviečiantys burbulai bei girliandomis bus papuošti medžiai.

Šiemet medžiams puošti iš viso nupirkta beveik 6 km girliandų – 5830 metrų. Dar 1850 metrų girliandų skirta atramoms papuošti, tie darbai jau baigti, ir 389 metrai skirti Dramos teatro pastogės dekoracijoms.

„Šiemet daugiau medžių papuošim, daugiau naujų objektų, tad ir bendra suma bus didesnė”, – sakė Miesto tvarkymo skyriaus vedėja.

Pasak I. Šakalienės, pernai tam buvo skirta 111 tūkst. eurų, o šiemet šventinei miesto puošybai nuspręsta skirti net 200 tūkst., tačiau dalis iš šios sumos nupirktų dekoracijų esą bus palikta kitiems metams.

Kaip ir pernai, centrinės miesto gatvės šventinėmis šviesomis žibės nuo Ligoninių miestelio iki Molo prekybos centro ir džiugins miestiečius iki pat Trijų Karalių.

Oficialus šventinio laikotarpio startas mieste bus duotas šį šeštadienį, Teatro aikštėje įžiebiant Kalėdų eglę bei Šiaurinės žvaigždės instaliaciją, tačiau ceremoniją ir ją lydėsiantį įrašytą koncertą dėl saugumo klaipėdiečiai kviečiami stebėti internetu.


  Miesto straipsnių vidus

  2020-12-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt