P0

Regionas

Pagerbs Kretingos miesto įkūrėją

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-02


Lietuvos Respublikos Seimui 2021 metus paskelbus Jono Karolio Chodkevičiaus metais, Vyriausybė gruodžio 2 d. patvirtino Krašto apsaugos ministerijos parengtą programą, skirtą atminti vieną iškiliausių Lietuvos istorinių asmenybių, kuris buvo Lietuvos didysis etmonas, Vilniaus vaivada, Žemaičių seniūnas bei ėjo ir kitas valstybei, Abiejų Tautų Respublikai svarbias pareigas bei laikomas Kretingos įkūrėju. Planuojami renginiai vyktų Vilniuje, Kaune ir Kretingoje.

Kretingos centre 2009 m. atidengta skulptoriaus Adomo Skeizgelo skulptūra, skirta Kretingos įkūrėjui J. K. Chodkevičiui. Palmiros Mart nuotr.

Kitą vasarą Kretingos dvaro parke numatoma surengti akmens skulptorių plenerą „Atminties ženklai Jonui Karoliui Chodkevičiui“ , taip pat organizuoti renginių ciklą, skirtą miesto įkūrėjo J. K. Chodkevičiaus 400-ųjų mirties metinių ir Kretingos miesto 768-ojo gimtadienio iškilmėms.

J. K. Chodkevičiui atminti bus sukurtas medalis, atminimo lentos.

Numatyta, kad Lietuvos nacionalinis dailės muziejus įrengs istorinę karo palapinę kaip specialų edukacinių renginių centrą Chodkevičių rūmų kieme Vilniuje.

Vytauto Didžiojo karo muziejus parengs interaktyvią virtualią parodą apie J. K. Chodkevičių bei Lietuvos ir Lenkijos jungtinės kariuomenės pergalei prieš Osmanų imperijos kariuomenę ties Chotynu paminėti.

J. K. Chodkevičiaus darbų svarbą ir reikšmę visuomenei primins ir apie šią asmenybę ir jo gyvenimo laikmetį pasakos specialiai sukurtos laidos, kurios bus transliuojamos Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos kanaluose.

2021 m. sukanka 400 m. nuo J. K. Chodkevičiaus mirties.


  2020-12-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt