P0

Sportas, Svarbu

Teismas federacijos prezidentą pripažino melagiu

Valdas Pryšmantas

Valdas Pryšmantas
2020-12-02


Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijos prezidentas Rimantas Žvingilas sakė netiesą, viešai apkaltinęs Paulių Malžinską nesąžiningu teisėjavimu, nustatė teismas.

Rimantas Žvingilas.

Ginčytinas teiginys viešumoje nuskambėjo praėjusio rugpjūčio 1-ąją, kai vyko Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomojo komiteto konferencija, kurios metu buvo renkamas organizacijos vadovas.

Savo kandidatūrą užimti šį postą kandidatavo tapti ir P. Malžinskas, o po jo prisistatymo tarp norinčių užduoti klausimus bei sakyti replikas buvo ir R. Žvingilas.

„Atsikapstėte kažkokias tai senienas, praeitis kažkur tai kažkieno. O Jūs nenorite pasižiūrėti į savo praeitį? Kai būdavo – pasakysiu grubiai, tiesiai šviesiai – kai buvo imami vokeliai ir nusprendžiamos rungtynių baigtys. Tai pasakykit, nu tai pakomentuokit tada“, – internetu viešai transliuojamo posėdžio metu kalbėjo Klaipėdos futbolo galva (pasisakymą galite pamatyti čia nuo 3 val. 01 min. 10 sek.):

P. Malžinskas dėl tokių žodžių jau po kelių dienų kreipėsi į teismą ir paprašė tikrovės neatitinkančiu ir pažeminančiu jo garbę bei orumą, taip pat – priteisti 1 500 eurų neturtinę žalą, padengti visas bylinėjimosi išlaidas.

R. Žvingilas teisme aiškino, kad nurodė, kad jo teiginiai turėjo faktinį pagrindą, esą subjektyvi nuomonė buvo pagrįsta tam tikrais jam iš ankščiau girdėtais duomenimis, sudarančiais realias prielaidas išreikštai nuomonei susiformuoti. R. Žvingilo manymu, jo pasisakyme nebuvo menkinančios  informacijos, tik buvo išsakyta jo subjektyvi nuomonė.

Ieškinį išnagrinėjusi Klaipėdos apylinkės teismo rajono teisėja Inga Sakalauskaitė ieškinį patenkino iš dalies.

Teismo nuomone, išanalizavus teksto visumą, sakinių konstrukciją, jų formuluotę, pavartotą išraiškos būdą, galima daryti išvadą, kad teiginys buvo konstatuojamojo pobūdžio informacija ir eilinis klausytojas šį teiginį gali suprasti būtent kaip faktą apie P. Malžinsko praeityje padarytus kriminalinius nusikaltimus.

Gruodžio 1-ąją priimtame sprendime konstatuojama, kad Rimanto Žvingilo žodžiai neatitinka tikrovės, yra neargumentuoti.

Sprendimu jis taip pat įpareigotas atlyginti 1000 eurų neturtinę žalą ir P. Malžinsko patirtas daugiau kaip 1 300 eurų bylinėjimosi išlaidas.

Sprendimą galima skųsti Klaipėdos apygardos teismui.

Buvęs futbolininkas P. Malžinskas anksčiau teisėjaudavo įvairaus lygio futbolo varžybose, vėliau jis tapo LFF Vykdomojo komiteto nariu, o pastaruoju metu ėmė garsiai šią organizaciją kritikuoti ir neslėpė, kad siekia joje permainų, o esant reikalui – įtraukti į šį procesą Vyriausybę.

Dėl kritikos LFF vadovybė pašalino jį iš Vykdomojo komiteto R. Žvingilas yra šio komiteto narys.

„Aš ir mano advokatas esame nustebę tokiu teismo sprendimu, bet aš gerbiu teismo sprendimą, bet tai nėra galutinis sprendimas ir jis bus skundžiamas!“, – sprendimą vėliau komentavo  R. Žvingilas.


  2020-12-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt