P0

Jūros istorijos

Bernardo Aleknavičiaus palikimas – ir „Žvejų kaimelio kronikos“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-03


Sekmadienį Anapilin iškeliavęs žinomas fotografas, publicistas, istorikas, kraštotyrininkas Bernardas Aleknavičius paliko ateities kartoms ir 2010 metais Lietuvos jūrų muziejus išleistą fotoapybraižą „Žvejų kaimelio kronikos“.

„Fotografijų apybraižoje „Žvejų kaimelio kronika“ – jau išnykusio Kukuliškių kaimelio ir čia gyvenusių žvejų istorijos. Liko tik „kronikos“, kurias 1980–1985 m. papasakojo krašto senbuviai: Greta ir Martynas Bastionai, Marikė Tydekaitė ir Berlyno Humboldrų universiteto profesorius Viktoras Falkenhanas. Retėja senųjų lietuvininkų gretos pajūryje. Ir tai, kas nesuskubta užrašyti vakar, to jau niekas nepadarys šiandien, o tuo labiau rytoj. Kaip žvarbus vėjas lygina naujus smėlio kauburėlius pajūrio kapinaitėse, taip negailestingas laikas dildo pajūrio žvejų atmintį, užmarštin pasiglemždamas kultūrinio gyvenimo įvykius, žmonių gyvenimo būdo savybes. Mūsų dienų veržlumas sparčiai keičia senus kaimus šiuolaikinėmis gyvenvietėmis, o su jomis žmonių atmintyje blėsta vietovardžiai, įdomūs, gal kartais ir neužrašyti posakiai, patarlės ir kitokio žanro liaudies kūryba“, – „Žvejų kaimelio kronikų“ prologe rašė Bernardas Aleknavičius.

Pajūrio žvejo etnografinėje sodyboje Lietuvos jūrų muziejus siekia supažindinti lankytojus su pajūrio krašto žvejų kultūros paveldu, todėl šis leidinys, anot muziejininkų, yra labai vertingas.

„Tikimės, kad skaitytojui taps suprantamesnis jūros ir pušyno ošimo pripildytas Klaipėdos krašto pajūrio senbuvių žvejų pasaulis“, – įvadiniame tekste rašė Jūrų muziejaus istorijas Dainius Elertas


  2020-12-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt