P0

Draugas su uodega

Pandemijos vienatvę skaidrina per milijonas augintinių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-03


Karantino metu žymiai daugiau laiko leidžiant namuose, kasdienybę daliai tautiečių praskaidrina augintiniai.

„Kantar“ tyrimo duomenimis, juos laikantys gyventojai labiau rūpinasi sveika gyvensena ir sportuoja pusantro karto dažniau nei jų neturintys. Populiariausia Lietuvoje laikyti šunis – juos turi per 700 tūkst. gyventojų.

Populiariausia Lietuvoje laikyti šunis – juos turi per 700 tūkst. gyventojų. Palmiros Mart nuotr.

Karantino metu turintiems naminius augintinius ir nesergantiems, leidžiama juos išvesti pavedžioti į lauką po 15 min. Pastebima, kad augintinių šeimininkai ne tik daugiau vaikšto – jiems būdingas ir didesnis dėmesys sveikatai, sportui. 

Labiau linkę rūpintis sveikata

„Augintinių šeimininkai yra gerokai aktyvesni už jų neturinčius – jie pusantro karto dažniau linkę sportuoti bent dukart per savaitę. Taip pat jie dažniau eina į žygius, bėgioja, plaukioja, žaidžia futbolą, užsiima joga ar važinėja dviračiais. Įdomu, kad neretai jiems būdinga ne tik aktyvesnė sportinė veikla, bet ir apskritai jie dažniau turi įvairių pomėgių ir hobių. Panašu, kad augintiniai įkvepia daugiau energijos”, – sako „Kantar“ media tyrimų vadovė Justina Dundulytė.  

Pasak jos, šunis Lietuvoje laiko maždaug trečdalis apklaustųjų (per 722 tūkst.). Šunų populiarumui nedaug nusileidžia ir katės – jas laiko apie 680 tūkst. gyventojų. Dar per 100 tūkst. namuose augina kitokius augintinius – žuveles, papūgas ar kt. Per pastaruosius dvejus metus laikančių augintinius padaugėjo 5 proc.

Populiaresni tarp moterų

Moterys naminius augintinius linkusios laikyti dažniau nei vyrai –  juos laiko kone du trečdaliai moterų (61,6 proc.) ir mažiau nei pusė vyrų (48,6 proc.). Vaikus turintys žmonės naminius augintinius laiko dažniausiai – 7 iš 10 turinčių vaikų, turi naminį gyvūną. 

„Jaunesni žmonės, taip pat tėvai dažniau linkę laikyti naminius augintinius. Tėvai yra bene didžiausia naminių augintinių grupė, taip pat santykinai dažniau gyvūnus laiko mažų miestelių, kaimo gyventojai, matyt, tai gali būti susiję ir su gyvenimo būdu, ir su didesnės erdvės galimybėmis”, – pastebi J. Dundulytė.  

Moterys vienodai dažnai laiko tiek šunis, tiek kates, taip pat papildomai turi dar ir kitokį augintinį – papūgą, žuveles ar kita, tuo tarpu vyrai, jeigu jau laiko, dažniausiai renkasi šunį (42,4 proc.), pastariesiems nedaug nusileidžia ir katės (41,8 proc.).

Neturintys vaikų, dažniausiai nelaiko ir naminių gyvūnų: apie 77 proc. šios grupės žmonių neturi jokio augintinio. 

Šeria specialiu maistu 

Dauguma laikančių naminius augintinius šeria juos specialiai jiems skirtu maistu: vidutiniškai beveik pusė maitina pirktiniu sausu maistu, daugiau nei ketvirtadalis – pirktiniais konservais ir kiek mažiau – naminiu maistu. 

„Per pastaruosius dvejus metus pastebima, kad mažėja tendencija šerti augintinius naminiu maistu, tad pirktinio maisto kategorija augo apie 5 proc. Moterys naminius augintinius specialiu maistu lepina dažniau nei vyrai: 55 proc. vs 40 proc. šeria pirktiniu sausu maistu, taip pat dažniau jos perka ir konservus – 32 proc. vs 21 proc.”, – sakp  „Kantar“ ekspertė.  


  2020-12-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt