42 universiteto studentai gaus 200 eurų stipendijas

Švietimas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2020-12-04

42 Klaipėdos universiteto studentai, studijoms pasirinkę darbo rinkoje itin paklausias informatikos ir informatikos inžinerijos, mechanikos, chemijos bei elektros inžinerijos studijų programas, iki pat studijų pabaigos gaus valstybės skirtas tikslines skatinamąsias stipendijas. Mėnesinės paramos dydis pažangiems studentams – 200 Eur.

Tikslinės stipendijos studentams, pasirinkusiems studijuoti Lietuvos regionų plėtrai aktualius informatikos, matematikos ir inžinerijos mokslus Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio regionuose esančiose aukštojo mokslo įstaigose, skiriamos Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva. Jos pradėtos teikti tik šiemet. Iniciatyvą palaiko užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“ bei nuolat su kvalifikuotų darbuotojų regionuose stygiumi susiduriančių darbdavių interesams atstovaujančios organizacijos. Skelbiama, jog tokiu būdu valstybė prisiima pareigą skatinti daugiau nei 400 aukštųjų mokslo studentų.

Klaipėdos universiteto Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto dekanė dr. Rima Mickevičienė sako, jog paskata jaunimui studijuoti regionuose reikšminga visoms pusėms.

„Visi matome, jog ekonomiškai sparčiai augantys Vilnius ir Kaunas sutraukia jaunimą. Jau studijų metais jie randa ten vietas darbo rinkoje, ten sukuria šeimas, augina vaikus. Tikimybė, kad jauni specialistai grįš į regionus, lieka minimali. O kompetentingų žmonių čia nuolat trūksta ir galima tik džiaugtis, jog motyvuojant studijas regionuose pasirinkusį jaunimą einama nuo šnekų prie realių darbų“, – pranešime cituojama dr. R Mickevičienė.

Tiksliųjų bei inžinerijos mokslų specialistus rengiančio fakulteto vadovė atkreipia problemą į dar vieną svarbų aspektą – šios studijų programos nėra itin populiarios tarp moteriškosios lyties atstovių. Ir iš šiemetinio 42 studentų sąrašo, gausiančio skatinamąsias stipendijas, yra tik 5 merginos.

„Labai raginame merginas rinktis tiksliuosius mokslus bei inžineriją. Jų pas mus galėtų būti žymiai daugiau. Visos civilizuotos šalys skatina
merginas rinktis aktualiausias ekonomikos atsigavimui po covid-19 pandemijos profesijas, kurios garantuos joms darbo vietas ir pajamų stabilumą“,- sako KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto dekanė.

Viena iš tikslinę stipendiją gausiančių KU Chemijos inžinerijos studijų programos studenčių finansinę valstybės paskatą pavadino maloniu netikėtumu.

„Stojau į Klaipėdos universitetą, nes patiko specialybė, patiko miestas, apie stipendiją tada net negalvojau, bet toks dėmesys malonus“,- neslėpė Laura Urvakytė.

Gediminas Leščiauskas, būsimasis mechanikas inžinierius, šiemet paskatintas ir Klaipėdos miesto savivaldybės metine stipendija, džiaugėsi: „Tai didelis pliusas ir motyvacija daugiau dirbti, kad išlaikytum gerą pažymių vidurkį ir teisę į stipendiją“.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia, jog 2018 m. universitetuose į inžinerijos bei technologijų mokslus planuota priimti 1716 studentų, priimti – 1248. Kolegijose į informatikos, fizinius, inžinerijos bei technologijų mokslus planuota priimti 4990 studentų, priimti tik 1862. 2019 m. universitetuose socialinius mokslus rinkosi 38,5 proc. stojančiųjų, kolegijose – 41,7 proc., o stojančiųjų į su informacinėmis technologijomis, matematika susijusias studijas 2019 m. tebuvo tik 13,4 proc., užpernai – 14,2 proc.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimas

Laivus sėkmingai projektuoja ir merginos

Klaipėdos universitete (KU) Jūrų transporto inžinerijos programos specializaciją – laivų projektavimą ir statybą baigę studentai projektuoja, stato ir modernizuoja laivus, ...
2024-07-15
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Švietimas

Klaipėdos universitete - bendradarbystės erdvė 

Antradienį Klaipėdos universiteto (KU) Senato pastate duris atvėrė EU-CONEXUS bendradarbystės erdvė, pritaikyta tiek darbui, tiek poilsiui. Nauja erdvė KU universiteto ...
2024-06-04
Skaityti daugiau

Svarbu, Verslas

Vietoj universiteto pastato - prekyba ir butai

Klaipėdos universiteto pastatų kompleksą Minijos g. 153, parduotą už 1,73 mln. eurų, šiuo metu dalimis valdo keletas savininkų. Anksčiau viena ...
2024-05-23
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This