P0

Verslas

„Mars Lietuva“ įdiegė naują pakuočių technologiją (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-04


„Mars, Incorporated“ dalį savo gaminamo populiariausio maisto gyvūnams nuo 2021 m. pradės pakuoti į maistui visiškai saugias pirmines pakuotes, kurioms gaminti panaudojama trečdalis perdirbto, o ne grynojo, plastiko. Šiame projekte svarbus vaidmuo teko Gargžduose įsikūrusiai „Mars Lietuva“ gamyklai, kurioje pakuočių gamybai pirmąkart korporacijos „Mars“ mastu buvo pritaikytas perdirbtas polipropilenas.

„Naujoms pakuotėms bus naudojamas iš dalies perdirbtas maistui saugus plastikas, o šią technologiją, diegiamą Gargžduose, perims ir kiti pasaulyje esantys „Mars“ maisto augintiniams fabrikai. Naujosios pakuotės nei išvaizda, nei kitomis charakteristikomis nesiskirs nuo vartotojams įprastų pakuočių, o didžioji šių pokyčių vertė tai, kad prisidedame prie žiedinės ekonomikos kūrimo ir judame link galutinio tikslo – dirbti visiškai be plastiko atliekų“, – pranešime cituojamas Aušra Žemaitienė, „Mars Lietuva“ generalinė direktorė.

Naująsias pakuotes „Mars“ kūrė su tarptautiniais partneriais „Huhtamaki“ ir SABIC. Pagal „Mars“ Tvarių pakuočių planą siekiama, kad iki 2025 m. 100 proc. korporacijos pakuočių būtų pritaikytos panaudoti pakartotinai, perdirbamos ar kompostuojamos.

Perdirbtos naujosioms pakuotėms naudojamos medžiagos yra sertifikuotos pagal ISCC PLUS (Institute of Sustainability & Carbon Certification) schemą. Šis tarptautinis sertifikatas užtikrina naudojamų perdirbtų medžiagų kokybę ir autentiškumą bei atsekamumą nuo tiekimo grandinės iki galutinio produkto.


  2020-12-04

  Vienas komentaras apie “„Mars Lietuva“ įdiegė naują pakuočių technologiją”

  1. AvatarSuprantantis (IP: 88.119.22.98)

   Šaunuoliai! Taip ir toliau. Tikiuosi, kitas žingsnis bus plastiko pakuotės atisakyti visai ir pereiti prie biodegraduojančios pakuotės.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt