P0

Kultūra

„Salve Musica“ koncertai bus transliuojami internetu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-04


Apsisukus metų ratui vėl ateina viltingu laukimu paženklintas laikotarpis ir Klaipėdos koncertų salė vėl atveria festivalio „Salve Musica“ programų lobyną.

Gruodžio 2 d. turėjęs startuoti festivalis, esant karantinui ir sudėtingai situacijai dėl koronaviruso pandemijos, klasikinės muzikos gurmanus pasitiks keliomis dienomis vėliau – gruodžio 6-ąją.

Koncertai Klaipėdos koncertų salėje vyks be klausytojų, tačiau šventinė klasika skambės ir kvies jos koncertų nemokamai klausytis internetu. Iki gruodžio 17 d. festivalio programos bus transliuojamos tiesiogiai Koncertų salės Facebook ir Youtube platformose. Teigiama, jog tai įstaigos kalėdinė dovana klausytojams.

Gruodžio 6 d. 17 val. Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje festivalį atvers programa „Amžinasis dieviškosios šviesos šaltinis”.

Tuo pačiu pavadinimu pavadintas vienas iš kūrinių, skambėsiantis šioje Klaipėdos brass kvinteto meninėje programoje. Jo autorius – žymus baroko epochos kompozitorius Georgas Friedrichas Händelis. Koncerte bus atlikta ir daugiau šio kūrėjo opusų, taip pat klausytojai išgirs kitų autorių kūrinius, pradedant psalmėmis ir baigiant kalėdinėmis giesmėmis. Sakralioje Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčios erdvėje jas atliks ne tik minėtas varinių pučiamųjų ansamblis, bet ir solistės Rita Petrauskaitė (sopranas) bei Jurgita Kazakevičiūtė (vargonai).

„Jau kelis metus adventinio susikaupimo laikotarpiu rengiame koncertą šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje. Mus įkvepia ne tik jauki jos erdvė, puiki akustika, bet ir tai, kad koplyčia turi gerus vargonus. Džiaugiamės turėdami galimybę skambiais soprano, varinių instrumentų ir vargonų garsais pakylėti bendruomenės nuotaiką ir pristatyti jai gražios ir dvasingos muzikos kūrinius“, – teigia Klaipėdos brass kvinteto meno vadovas Sigitas Petrulis.

Koncertą bus galia stebėti tiesiogiai Facebook arba Youtube platformose.

Kultūros straipsnių vidus


  2020-12-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt