P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Prie eglutės vis tiek traukė (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-05


Nors klaipėdiečiai ir buvo raginami šeštadienio vakarą neiti į Teatro aikštę, kur įsižiebs miesto kalėdinė eglė, nes čia nebus jokio veiksmo, kuris perkeltas į transliaciją, susirinkusiųjų vis tiek netrūko.

Tradicinę įžiebimo ceremoniją šiemet dėl karantino pakeitė pusvalandžio trukmės internetu bei per Balticum TV transliuotas koncertas „Kalėdos atkeliauja į Klaipėdą“, sujungęs keturias sostines: Vilnių – Lietuvos sostinę, Kauną – laikinąją sostinę, Neringą – būsimą Lietuvos kultūros sostinę ir Klaipėdą – būsimą Europos jaunimo sostinę.

Teatro aikštėje nušvito ne tik Liepojos gatvėje gyvenančių klaipėdiečių Jankauskų padovanota eglė, bet  ir Šiaurinės žvaigždės instaliacija, kurią bus galima aplankyti iki pat Trijų Karalių, sausio 6 d.

Eglutė švietė jau prieš 17 valandą, tad atėjusieji tuo metu nematė net įžiebimo momento. Aikštės prieigose stovėjo trys policijos ekipažai, pačioje aikštėje patruliavo pareigūnai, o iš garsiakalbio vis skambėjo policijos priminimas nesibūriuoti ir kitos rekomendacijos.

Nuo šeštadienio vakaro visi mylintys Klaipėdą kviečiami aplankyti interaktyvią, pažintinę internetinę svetainę ww.klaipedoszvaigzderakciai.lt Pažintinėje svetainėje – 12 žymiausių miesto lankytinų objektų-žvaigždėrakčių, kurie uždega naujas žvaigždes ir atrakina įdomius, mažai žinomus, o gal net ir visai negirdėtus istorinius faktus.

„Klaipėdos žvaigždėrakčių“ idėja kilo, norint atkreipti miestiečių bei atvykstančių į miestą svečių dėmesį į Klaipėdos istorinį daugiasluoksniškumą bei žymių, nepelnytai užmirštų asmenybių paliktus pėdsakus“, – sako „Klaipėdos žvaigždėrakčiai“ idėjos bendraautorė ir projekto kuratorė Inga Norkūnienė.

Šventėms yra suplanuota ir dar pora virtualių renginių – gruodžio 19 d. 17 val. portale lrt.lt numatyta klaipėdiečių teatro studijos „Dulidu“ spektaklio, nufilmuoto rekonstruojame „Viktorijos” viešbutyje, premjera. Video spektaklis sukurtas pagal žymiąją Čarlzo Dikenso „Kalėdų giesmę”, jame naudojamos skirtingų laikmečių medijos, o jose transliuojami vaizdai žadina praeities prisiminimus, leidžia tarsi iš šalies stebėti dabarties Kalėdų vaizdus ir sufantazuoti, kokių Kalėdų laukiame.

Tradicinis kalėdinis Lietuvos verslo kolegijos bėgimas šiemet irgi bus virtualus – dalyviai bėgs kiekvienas individualiai su mobiliąja programėle, kuri fiksuos bėgikų laiką, o dalyviai organizatoriams pateiks nuotraukas.


  2020-12-05

  2 komentarai “Prie eglutės vis tiek traukė”

  1. AvatarViola (IP: 78.57.204.222)

   Jei jau pastatyta, papuošta ir išreklamuota, tai žmonės ir eina…. ir aš noriu pamatyti. O tai kam išleisti virš 80 tūkstančių eurų (kas sudarytų baisią sumą litų – net 280 000 !!!!!! ) ir parodyti debesims ir vėjui………. Nestatykit, nepuoškit, neisim.

  2. AvatarKlaipėdietė (IP: 78.57.193.34)

   Tai kodėl tas eglutes statėt? Reikėjo nestatuti ir žmonės neitų.!!!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI
  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt