P0

Veidai

Elenai Matulionienei – Kultūros ministerijos premija (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-07


Klaipėdos etnokultūros centro Liaudies dailės studijos koordinatorei, dailininkei etnologei dr. Elenai Matulionienei už tradicinės kultūros puoselėjimą ir skleidimą suteikta 2020 metų Kultūros ministerijos premija.

Elena Matulionienė

Premija dr. E. Matulionienė įvertinta už ilgametį Mažosios Lietuvos tautodailės, o ypač Klaipėdos krašto tautinio kostiumo kryptingą ir nuoseklų tyrinėjimą, gaivinimą ir populiarinimą.

E. Matulionienė – pirmoji ir vienintelė Klaipėdos krašte tautinio kostiumo specialistė ekspertė, savo teoriniais bei praktiniais seminarais, paskaitomis, straipsniais, pasisakymais žiniasklaidoje formuojanti pagarbų požiūrį į tautinį kostiumą, ieškanti šiuolaikinių tautinio kostiumo detalių dėvėjimo galimybių.

Dr. E. Matulionienė yra surengusi per dvidešimt Klaipėdos krašto šimtaraščių juostų, delmonų, tautinių kostiumų parodų Klaipėdoje, regione, Lietuvoje ir užsienyje. 2019 m. parengta ir Nematerialaus kultūros paveldo sąvadui pateikta byla „Mažosios Lietuvos delmonai“, kurios dėka Mažosios Lietuvos delmonai įtraukti į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą.


  2020-12-07

  Vienas komentaras apie “Elenai Matulionienei – Kultūros ministerijos premija”

  1. AvatarAudronė (IP: 86.100.77.146)

   sveikinam, džiaugiamės ir linkim Jums, Elena , visokeriopos kūrybinės sėkmės .

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt